13 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Oburzenie wywołały informacje o podwyżkach wynagrodzeń dla Zarządu SM Jaroty

OlsztynOburzenie wywołały informacje o podwyżkach wynagrodzeń dla Zarządu SM Jaroty

W piątek odbyła się konferencja prasowa mieszkańców SM Jaroty ws. sprzeciwu wobec działań Zarządu Spółdzielni.

reklama


Oburzenie mieszkańców wywołały informacje o podwyżkach wynagrodzeń dla Romana Przedwojskiego i Zarządu. Spółdzielcy argumentowali, że kiedy włodarzom przyznaje się kolejne dodatki do olbrzymich pensji, spółdzielcy jedyne na co mogą liczyć, to na podwyżki opłat.

Spółdzielcy ogłosili powstanie ruchu o nazwie: Nasza Spółdzielnia, który ma stanowić alternatywę w najbliższych czerwcowych wyborach do Rady Nadzorczej. Hasła ruchu to: transparentność, gospodarność, uczciwość i innowacyjność.

reklama

Olsztyński działacz społeczny, Łukasz Michnik mówił: „W Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty podwyżki oznaczać mogą dwie rzeczy. Albo podwyżki opłat dla spółdzielców, których w ostatnim roku było aż 7. Albo podwyżki pensji zarządu. Dziś chodzi o te drugie. To skandal! Powołanie kolejnego wiceprezesa i olbrzymie premie do swoich kilkunastotysięcznych pensji w ostatnim czasie najwidoczniej nie wystarczają. Zamiast obniżać koszty spółdzielcom, którym dziś często emerytura nie starcza na leki, oni podwyższają sobie wynagrodzenia.”

Izabela Radziwiłłowicz przypomniała o obecnych nieprawidłowościach w kwestii zatrudnienia w SM Jaroty, funduszu remontowego i braku transparentności. Przypomniała również o działaniach medialnych Prezesa Przedwojskiego wymierzonych w spółdzielców takich jak: konferencja prasowa, na której obrażał liderkę protestu oraz jak powiedziała „paszkwile” w gazetach spółdzielni w celu dyskredytacji spółdzielców.

reklama

Członek Spółdzielni, Łukasz Zbiciak przedstawił postulaty ruchu takie jak: zmniejszenie kosztów administracji, audyt na rzecz transparentności, inwestycja w tanią odnawialną energię dla Spółdzielni oraz stworzenie aplikacji do monitorowania bieżącego zużycia dla spółdzielców.

Łukasz Zbiciak: „Zrobimy to lepiej! Spółdzielnia może wyglądać inaczej! Każdą złotówkę wydamy lepiej, transparentniej i bardziej efektywnie!”

Liderka protestu, Marzena Olchowy zachęciła wszystkich do wzięcia udziału w Zebraniu Walnym i głosowania na ruch Nasza Spółdzielnia, zapewniając że przy odpowiedniej mobilizacji mogą wygrać.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kasztan
15 maja 2022 21:32

Widzę że cenzura działa na tko. Łukasz mały smark robi szum razem z kolegami a nie ma pojęcia o niczym. Do tego szaman Wloczynski co leczy ludzi herbatą. Proszę poszukać w internecie

Kasztan
15 maja 2022 13:05

Co za stek bzdur. Protest rodzinny to chyba najlepsza nazwa dla tego farsy. Klan Olchowych w akcji a młody lizusek chce na tym się wybić.

Popularne
Ogłoszenia