13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Zarząd woj. warmińsko-mazurskiego: za wynagrodzenia w Polregio odpowiada spółka

OlsztynZarząd woj. warmińsko-mazurskiego: za wynagrodzenia w Polregio odpowiada spółka
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Województwo warmińsko-mazurskie ze swojego budżetu w 2022 roku przeznaczy na realizację przewozów kolejowych 63 mln zł. Jest to wzrost do roku 2020 o 18,7 mln zł. Za koszty zależne, w tym wynagrodzenia w Polregio S.A. odpowiada spółka – poinformował w piątek Zarząd Województwa.

reklama

„W obliczu planowanego na 16 maja strajku generalnego w spółce Polregio S.A., będącego wynikiem żądań płacowych strony społecznej, który może doprowadzić do odwołania znacznej liczby pociągów w naszym regionie, Zarząd Województwa podjął dialog z Zarządem spółki POLREGIO S.A. w obszarach zobowiązań wynikających z zawartej umowy, za których realizację otrzymuje ustalone wieloletnią umową wynagrodzenie od samorządu województwa” – przekazał w piątkowym komunikacie Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

„Mając na uwadze dobro najwyższe, jakim jest pasażer i jego potrzeby, Zarząd Województwa dokonuje wszelkich starań, aby wywiązać się z zapisów zawartej umowy, jednocześnie oczekując tego samego ze strony Zarządu spółki Polregio S.A., jako odpowiedzialnego partnera realizującego zadanie publiczne”- wskazał Zarząd Woj. Warmińsko-Mazurskiego.

Coraz bliżej realizacji dwóch inwestycji w Olsztynie
reklama

Przypomniał, że w listopadzie 2020 roku podpisał z Zarządem Spółki Polregio S.A. po kilkumiesięcznych negocjacjach umowę regulującą współpracę w zakresie organizacji kolejowych przewozów pasażerskich na terenie Warmii i Mazur. Umowa została zawarta na okres 6 lat, by zapewnić stabilność oferty przewozowej. Jej wartość to ponad 414 mln zł. Każda ze stron przyjęła na siebie zobowiązania i ryzyka finansowe – wskazał Zarząd Województwa.

„Województwo ze swojego budżetu w 2022 roku przeznaczy na realizację przewozów kolejowych 63 mln zł. Jest to wzrost do roku 2020 o 18,7 mln zł, przy utrzymaniu niezmienionej wielkości pracy eksploatacyjnej”- podał Zarząd Województwa.

reklama

Ponadto, zgodnie z zapisami umowy, Samorząd zrekompensuje różnicę wynikającą ze wzrostu kosztów niezależnych od spółki w 5 kategoriach. W obecnej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej jest to ogromne wyzwanie finansowe dla budżetu Województwa.

Wypłata „czternastki”. Czy trzeba składać wniosek?

Za koszty zależne, w tym wynagrodzenia, odpowiada Spółka Polregio S.A., która na etapie negocjacji warunków umowy dokonała ich rzetelnej kalkulacji, jednocześnie przyjmując na siebie ryzyko związane z ich wzrostem – podkreślił Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama