-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prokurator zapoznaje się z opinią biegłego ws. wypadku, w którym uczestniczył adwokat Paweł K.

OlsztynProkurator zapoznaje się z opinią biegłego ws. wypadku, w którym uczestniczył adwokat...

Prokurator zapoznaje się z opinią biegłego ws. wypadku, w którym uczestniczył adwokat Paweł K. W połowie miesiąca prokurator na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego podejmie dalsze czynności procesowe- poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

reklama

Pod koniec września ubiegłego roku na lokalnej drodze Jeziorany – Barczewo na Warmii doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie kobiety. Ich auto zderzyło się z samochodem, którym kierował łódzki adwokat Paweł K. Dzień po wypadku adwokat zamieścił w internecie film, na którym stwierdził m.in., że „to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły”.

Jak poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, „na początku miesiąca do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wpłynęła opinia dotycząca wypadku drogowego zaistniałego pomiędzy Jezioranami a Barczewem”. „To opinia biegłego z zakresu ruchu drogowego. Aktualnie prokurator zapoznaje się z opinią. Strony mają prawo zgodnie z kodeksem postępowania karnego zapoznać się z opinią i złożyć stosowane wnioski dowodowe. W połowie miesiąca prokurator na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego podejmie dalsze czynności procesowe” – powiedział prokurator Stodolny.

Sąd dyscyplinarny zawiesił adwokata Pawła K. za wypowiedź o "trumnie na kółkach"
reklama

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało w kwietniu, że na polecenie wiceministra Sebastiana Kalety złożyło wniosek o zawieszenie w czynnościach zawodowych adwokata Pawła K.

W komunikacie podano, że „wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości jest reakcją na bierność organów dyscyplinarnych adwokatury w postępowania wobec adwokata. O wszczęcie takiego postępowania ministerstwo zwróciło się do rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi niezwłocznie po ukazaniu się bulwersującego wpisu Pawła K.”.

reklama

Jak podkreślono, sąd dyscyplinarny powinien „z urzędu zawiesić go (Pawła K.) w wykonywaniu czynności”. „Jest to niezbędne dla dobrego imienia adwokatury oraz właściwego biegu postępowania dyscyplinarnego” – podkreślono w komunikacie.

MS oceniło ponadto, że błędne jest oczekiwanie przez adwokaturę na rozstrzygnięcia prokuratury co do ewentualnej odpowiedzialności związanej ze sprawstwem wypadku. „Zwłaszcza że – jak wynika z informacji prezentowanych przez prokuraturę – w sprawie musiało dojść do zmiany biegłego, któremu pierwotnie zlecono sporządzenie opinii. Ministerstwo z ubolewaniem obserwuje wielomiesięczne opóźnienie w rozpoznawaniu sprawy dyscyplinarnej Pawła K. i oczekuje, że sprawa zostanie w końcu wyjaśniona bez zbędnej zwłoki” – oświadczono w dokumencie.

Pijany ksiądz spowodował wypadek. Sześciolatka w ciężkim stanie

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Alicja
13 maja 2022 15:31

Podobno wygrywa ten, kto ma lepszego adwokata. Oby nie tym razem!

Półmózg
13 maja 2022 11:52

Dopiero wziął się do roboty. To paskudne lenie w tej kopulaturze. Jakie ziobro taka reszta bandy

Popularne

Zderzenie czołowe fiata z samochodem ciężarowym