-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rasistowski atak pod znanym klubem na Starym Mieście. Przez kolor skóry trafił do szpitala?

OlsztynRasistowski atak pod znanym klubem na Starym Mieście. Przez kolor skóry trafił...

W nocy z 2 na 3 maja na Starym Mieście w Olsztynie miała miejsce napaść na tle rasistowskim. Do zdarzenia doszło pod znanym klubem koło godziny 23:50.

reklama

Sześcioro napastników (trzech mężczyzn i trzy kobiety) zaatakowało ciemnoskórego mężczyznę, krzycząc „wracaj do domu”, „ku*wa, murzyn”. Doszło do szarpaniny i pobicia, a także kradzieży zegarka i biżuterii.

Poszkodowany miał trafić poturbowany do szpitala z mocno obitymi żebrami, w tej chwili jest niezdolny do pracy.

reklama

Pokrzywdzony jest obcokrajowcem, w Olsztynie mieszka od 2016 roku. Jak mówi, to już trzecia taka sytuacja, kiedy został zaatakowany ze względu na kolor skóry.

Policja potwierdza, że kilka godzin po zdarzeniu do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o uszkodzeniu ciała osoby. Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie, którzy wyjaśniają szczegółowe okoliczności i ustalają dane wszystkich uczestników zdarzenia. Prowadzone są dwa odrębne postępowania. Policjanci przesłuchują świadków oraz zabezpieczają i analizują zapisy kamer monitoringu.

Prokuratura: policja ws. pobicia wójta Lidzbarka ma wykonać dalsze czynności dowodowe
reklama

Wszystkie osoby, które były świadkami tej napaści lub mają jakieś informacje na ten temat, są proszone o kontakt z olsztyńską policją.

Niedawno w tym samym klubie miał miejsce inny incydent. Opisywaliśmy to w artykule: Bójka dwóch kobiet w klubie na Starym Mieście. 43-latka dostała szklanką w twarz

reklama
reklama
reklama
reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
joko
11 maja 2022 15:44

Co za j*bane bydło. Kto to rodzi? Do łagru bym całą 6 wysłał, żeby odpracowywali swoją głupotę przez najbliższe 25 lat. Może by trochę zmądrzeli w międzyczasie, a jak nie to kulka w łeb, bo brak nadziei na jakikolwiek pożytek dla społeczeństwa.

???
12 maja 2022 05:30

Pewnie jakaś partyzancka grupka z brygady walczącej w Bitwie pod Kebabem – Ełckie Pola

Popularne

Nikodem C. oskarżony o zabójstwo "po osiemnastce" nie wyjdzie z aresztu?