14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Rasistowski atak pod znanym klubem na Starym Mieście. Przez kolor skóry trafił do szpitala?

OlsztynRasistowski atak pod znanym klubem na Starym Mieście. Przez kolor skóry trafił...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W nocy z 2 na 3 maja na Starym Mieście w Olsztynie miała miejsce napaść na tle rasistowskim. Do zdarzenia doszło pod znanym klubem koło godziny 23:50.

reklama

Sześcioro napastników (trzech mężczyzn i trzy kobiety) zaatakowało ciemnoskórego mężczyznę, krzycząc „wracaj do domu”, „ku*wa, murzyn”. Doszło do szarpaniny i pobicia, a także kradzieży zegarka i biżuterii.

Poszkodowany miał trafić poturbowany do szpitala z mocno obitymi żebrami, w tej chwili jest niezdolny do pracy.

reklama

Pokrzywdzony jest obcokrajowcem, w Olsztynie mieszka od 2016 roku. Jak mówi, to już trzecia taka sytuacja, kiedy został zaatakowany ze względu na kolor skóry.

Policja potwierdza, że kilka godzin po zdarzeniu do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zawiadomienie o uszkodzeniu ciała osoby. Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Olsztynie, którzy wyjaśniają szczegółowe okoliczności i ustalają dane wszystkich uczestników zdarzenia. Prowadzone są dwa odrębne postępowania. Policjanci przesłuchują świadków oraz zabezpieczają i analizują zapisy kamer monitoringu.

W Olsztynie powstaje Warmińsko-Mazurskie Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej
reklama

Wszystkie osoby, które były świadkami tej napaści lub mają jakieś informacje na ten temat, są proszone o kontakt z olsztyńską policją.

Niedawno w tym samym klubie miał miejsce inny incydent. Opisywaliśmy to w artykule: Bójka dwóch kobiet w klubie na Starym Mieście. 43-latka dostała szklanką w twarz

reklama
reklama
reklama
reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×