9 C
Olsztyn
wtorek, 4 października, 2022
reklama

McDonald’s zapłacił miastu ponad 30 tysięcy złotych kary

IławaMcDonald’s zapłacił miastu ponad 30 tysięcy złotych kary
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trwa budowa nowego lokalu McDonald’s w Iławie. Punkt jeszcze nie zaczął funkcjonować, a już musiał odprowadzić do miejskiej kasy ponad 30 tysięcy złotych. Dlaczego? To kara za niezgodną z przepisami wycinkę drzewa.

reklama

Przedstawiciel ratusza, inspektor Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego Krzysztof Blank, potwierdził, że 22 marca Urząd Miasta Iławy wydał decyzję o nałożeniu kary na właściciela spółki McDonald’s w wysokości 30 600 złotych. Kwota ta wpłynęła do miejskiej kasy 1 kwietnia.

– Kara dotyczy jednego drzewa gatunku żywotnik zachodni o 4 pniach i obwodach pni, mierzonych na wysokości 130 cm, wynoszących kolejno 42, 34, 32 i 30 cm – precyzuje Krzysztof Blank i wyjaśnia, w jaki sposób urząd dowiedział się o sytuacji: – McDonald’s wystąpił z wnioskiem o zezwolenie na usunięcie drzew kolidujących z realizacją zamierzenia budowlanego. W trakcie postępowania ustalono, że jedno z drzew, które strona zamierzała usunąć, zostało usunięte jeszcze przed zakończeniem postępowania i uzyskaniem zezwolenia na jego usunięcie. Dało to podstawę do zmiany kwalifikacji postępowania w części dotyczącej tego drzewa i ostatecznie wymierzenia administracyjnej kary pieniężnej.

Pod Olsztynem powstanie kolejny Mc Donald’s
reklama

Po zakończeniu prac McDonald’s będzie – jak każdy inny przedsiębiorca – odprowadzał do miejskiej kasy między innymi podatek od nieruchomości. Budowa idzie zgodnie z planem, za kilka tygodni nowy lokal zostanie otwarty.

źródło: infoilawa.pl

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama