-8 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkańcy Olsztyna poważnie narozrabiali w Reszlu

KętrzynMieszkańcy Olsztyna poważnie narozrabiali w Reszlu

O godz. 17:00 w Reszlu policjanci z tamtejszego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Fiesta na olsztyńskich numerach rejestracyjnych. Już w trakcie kontroli policjanci wyczuli od kierującego alkohol.

reklama

Okazało się, że 34-letni mieszkaniec Olsztyna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do września 2030r. wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Pojazd został przekazany trzeźwej osobie wskazanej. Ten sam policyjny patrol o godz. 18:45 w miejscowości Pieckowo w gm. Reszel mijał się z pojazdem, którym wcześniej kierował 34-latek. Za kierownicą auta natomiast siedział mężczyzna, którego policjanci tego samego dnia w Reszlu legitymowali. Policjanci doskonale wiedzieli, że mężczyzna ten ma aktualny zakaz kierowania pojazdami.

Wypadek. Życia młodej kobiety nie udało się uratować

Funkcjonariusze ruszyli za fordem. W pewnym momencie mężczyzna kierujący pojazdem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy i próbował uciekać pieszo. Nie udało mu się to, ponieważ został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Kierujący to 52-leni mieszkaniec Olsztyna, który kierował autem mając 1,5 promila alkoholu oraz aktywny zakaz wydany przez Sąd Rejonowy w Ostródzie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Niebezpiecznie na drogach w regionie. Doszło do wielu wypadków

Wypadek. Życia młodej kobiety nie udało się uratować