fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

Szpital wstrzymał przyjęcia na odział położniczy. Brakuje lekarzy

IławaSzpital wstrzymał przyjęcia na odział położniczy. Brakuje lekarzy
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Oddział Położniczy w Powiatowym Szpitalu w Iławie na trzy miesiące wstrzymał przyjęcia. W placówce brakuje specjalistów, w tym lekarzy pediatrów. Braki kadrowe uniemożliwiają zapewnienie pacjentom odpowiedniej opieki.

reklama

Iławski szpital wystąpił do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego o udzielenie zgody na wstrzymanie pracy oddziału i wydanie stosownej decyzji w tej sprawie.

28 kwietnia iławski szpital zamknął na siedem dni oddział pediatryczny – mali pacjenci po zakończonym leczeniu zostali wypisani do domów, czworo przetransportowano do innych placówek. Powodem również były braki kadrowe, uniemożliwiające obsadzenie dyżuru w majówkę.

reklama

Pisaliśmy o tym tutaj: Szpital wstrzymał przyjęcia na oddział pediatrii. Niektórzy pacjenci zostali przewiezieni do innych placówek

Teraz okazuje się, że zawieszenie przyjmowania małych pacjentów zostało przedłużone na trzy miesiące, co potwierdził rzecznik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Krzysztof Guzek.

reklama

Zamknięcie dwóch istotnych oddziałów szpitala powiatowego powoduje ograniczenie dostępności mieszkańców do świadczeń medycznych.

Co dalej? Nie wiadomo. Dopóki braki kadrowe nie zostaną uzupełnione, placówka nie będzie miała możliwości zapewnienia pacjentom koniecznej opieki i bezpieczeństwa. Iławianie będą musieli szukać pomocy w okolicy.

źródło: infoilawa.pl

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama