8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Szpital wstrzymał przyjęcia na oddział pediatrii. Niektórzy pacjenci zostali przewiezieni do innych placówek

IławaSzpital wstrzymał przyjęcia na oddział pediatrii. Niektórzy pacjenci zostali przewiezieni do innych...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W czwartek 28 kwietnia Oddział Pediatryczny Powiatowego Szpitala w Iławie na 7 dni wstrzymał przyjęcia nowych pacjentów, a dla kilkorga zorganizował transport do innych placówek.

reklama

Okazuje się, że to braki kadrowe stanowią przyczynę zamknięcia na 7 dni oddziału pediatrycznego w iławskim szpitalu informuje Info Iława.

reklama

Iwona Orkiszewska, dyrektor szpitala, przebywa na zwolnieniu lekarskim, a doktor Teresa Wiechecka, koordynator pediatrii, nie chciała komentować sprawy.

Zaskakujące informacje potwierdziła Żaneta Jończak z działu organizacyjnego placówki. Powiedziała, że ze względu na problemy kadrowe w czwartek 28 kwietnia o godzinie 15:00 szpital wstrzymał na 7 dni przyjęcia do oddziału pediatrycznego. Większość małych pacjentów już zakończyła leczenie i została wypisana do domu, czworo zostało przewiezionych do innych placówek.

Trwa zbiórka na leczenie 5-letniej Gabrysi z Olsztyna
reklama

Szpital poinformował o tej sytuacji między innymi Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego i Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ.

Magdalena Mil, rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ, potwierdziła, że iławski szpital w przekazanym piśmie informował o problemach z obsadzeniem ostrego dyżuru w tym okresie. Dodała także, że decyzje w takich sprawach podejmuje wojewoda.

Najbardziej sytuację przeżywają dzieci i ich rodzice. „Czy my, pacjenci, naprawdę nie mamy nic do powiedzenia?” – pytają.

Okazuje się, że tygodniowe zawieszenie działania oddziału nie rozwiązuje problemu. Żaneta Jończak przyznała, że szpital nie wyklucza możliwości czasowego zamknięcia iławskiej pediatrii po majówce.

źródło: infoilawa.pl

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama