3 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Szybka, sportowa jazda – czy to możliwe w Polsce?

Materiał partneraSzybka, sportowa jazda – czy to możliwe w Polsce?
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wielu miłośników motoryzacji narzeka na przepisy ruchu drogowego w Polsce. Uważają, że dopuszczalna maksymalna prędkość jest niezwykle ograniczająca i nie pozwala rozwinąć potencjału samochodu. Czy w naszym kraju istnieją drogi, na których można się rozpędzić i pojeździć w sportowym stylu?

Bez ograniczeń

reklama

Polscy kierowcy z zazdrością zerkają w stronę zachodniej granicy. Na ponad 70% niemieckich autostrad nie obowiązują ograniczenia prędkości. Oznacza to, że można niemal w każdy sposób sprawdzić swoje auto i pozwolić mu w pełni skorzystać z koni mechanicznych, ukrytych pod maską. W Polsce nie ma takiego komfortu. Maksymalna, dopuszczalna prędkość na autostradzie to 140 km/h. Szybciej drogami w kraju nad Wisłą nie pojedziemy.

Czy to jednak oznacza, że nigdzie nie możemy przycisnąć pedału gazu? Nie! Wystarczy nieco pogłówkować i znaleźć odpowiednie miejsce. Nie będą to jednak drogi, na których odbywa się ruch. Za taką zabawę należy zapłacić. Możemy zdecydować się na wypożyczenie auta lub sprawdzić możliwości swojego. To świetny prezent dla prawdziwego fana motoryzacji i ekscytującej jazdy.

Tory w Polsce

reklama

W wielu miastach Polski np. w Poznaniu czy w Łodzi działają tory wyścigowe. Umożliwiają one jednak użytkowanie komercyjnym użytkownikom. Możesz wiec przyjechać własnym autem i sprawdzić, jakie maksymalne prędkości wyciąga. Popularne są już nie tylko kursy wynajętymi Ferrari lub Porsche. Coraz więcej klientów przyjeżdża na tor własnym autem.

To świetny sposób na to, aby odzyskać radość z jazdy i lepiej poznać własne auto. Podczas tak szybkiej jazdy poznajemy wszelkie jego mocne i słabe strony, a także uczymy się reagować na pojawiające się nagłe zdarzenia. Co ważne, nie musisz mieć nowego pojazdu, pod którego maską drzemie ponad 800KM. Na torze ogromną frajdę przynoszą auta używane Białystok, które testowane są przez ich właścicieli. Samochody z drugiej ręki potrafią zaskoczyć i sprawić, że będziesz myśleć o nich o wiele cieplej, niż dotychczas.

Doceń swoje auto

reklama

Niezależnie od tego, czy szukasz auta miejskiego, czy bardziej sportowego, możesz czerpać radość z jazdy. Nawet jeśli auta używane kupisz w komisie samochodowym, możesz przekonać się, że będzie towarzyszyć Ci ono podczas spokojnej, jak i bardziej szalonej jazdy. Taka przygoda pomoże Ci w budowaniu wspomnień, związanych z własnym pojazdem, a także pokaże Ci, jak bardzo jest on niezawodny.

Pamiętaj jednak, aby kupić samochód, który będzie w dobrym stanie technicznym. Bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze. W tym celu sprawdzaj oferty komisów, którym można zaufać. Jednym z nich jest portal Tanie Autka, w którym znajdziesz oferty od prywatnych właścicieli oraz bezpośrednio, od przedstawicieli firmy. Wszystkie samochody możesz obejrzeć przed zakupem, sprawdzić ich kondycję, a później cieszyć się długą i bezproblemową jazdą.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×