-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W końcu? Supernowoczesna, duża sala koncertowa w Olsztynie oficjalnie otwarta

OlsztynW końcu? Supernowoczesna, duża sala koncertowa w Olsztynie oficjalnie otwarta

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie i prezentacja nowej sali na ponad 400 miejsc. Po przecięciu wstęgi w tzw. Bryle C (ul. Kościńskiego) odbył się „chrzest bojowy“ sali w postaci obchodów Dnia Strażaka, zwieńczonych widowiskowym koncertem.

reklama

Po dwóch latach trwania procesu inwestycyjnego, poprzedzonego dwuletnimi przygotowaniami, nadszedł czas oddania mieszkańcom Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego nowoczesnego obiektu na miarę XXI wieku. Głównym pomieszczeniem Bryły C  jest wielofunkcyjna sala z dużą sceną i ze składanymi widowniami na ponad 400 miejsc siedzących. Przy złożonych widowniach sala staje się ogromnym parkietem z pokaźną sceną. Główna sala jest wielofunkcyjna – koncertowa, ale i kinowa, teatralna, wreszcie konferencyjna. Pozwala na realizację koncertów różnych gatunków muzycznych, ale i projekcję kinową – jest tu doskonały projektor i wielki ekran.

Z jakich pomieszczeń będzie się składał?

Głównym pomieszczeniem obiektu przy ul. Kościńskiego 11 w Olsztynie, jest wielofunkcyjna sala z dużą (80 mkw) sceną i ze składanymi widowniami na ponad 400 miejsc siedzących. Przy złożonych widowniach, sala jest ogromnym parkietem tanecznym! Nierozłącznie związane z salą wielofunkcyjną są pomieszczenia naprzeciwko sceny – do sterowania transmisją światła, dźwięku i obrazu. Są dwie garderoby za sceną. Jest osobna sala konferencyjna dla kilkunastu osób, z własnym nagłośnieniem i multimediami. Jest wreszcie kilka pomieszczeń biurowych dla 3-4 osób obsługi administracyjno-technicznej i pomieszczenia socjalne.

Olsztyn z nową galerią
reklama


Jako reprezentacyjne pomieszczenia przewidziane są także powierzchnie komunikacyjne – duży hall na parterze, z szatnią i koncesją barową, a także foyer pierwszego piętra, z którego wchodzi się do sali.

Na ile osób będzie sala koncertowa?

Sala wielofunkcyjna – także koncertowa, ale i kinowa, teatralna, wreszcie konferencyjna – w układzie rozłożonych mobilnych widowni zapewnia 414 miejsc siedzących. Można zrealizować koncert różnych gatunków muzycznych, ale i projekcję kinową – jest doskonały projektor i wielki ekran! Także można wystawić spektakl teatralny. Zapewniona jest możliwość tłumaczenia na 3 języki, w tym język migowy.

reklama

W układzie konferencyjnym, dodatkowo jest możliwość podziału na dwie mniejsze, niezależne sale, każda z własnym nagłośnieniem, oświetleniem i dowolnym układem miejsc siedzących.

Czym się ona charakteryzuje?

Charakterystyczne, widoczne od razu elementy wyposażenia sali wielofunkcyjnej to uniwersalne, mobilne widownie. Ta dalsza od sceny, wznosi się amfiteatralnie, a po złożeniu jest dobrze wkomponowanym, eleganckim elementem ściany (naprzeciwko sceny). Druga część widowni to specjalnie skonstruowane rzędy krzeseł stojących bliżej sceny, z możliwością schowania ich właśnie pod sceną.

Hollywoodzki aktor w stanie krytycznym po wypadku. Walczy o życie

Mniej widoczna jest ta najważniejsza, nowoczesna, cyfrowa wielofunkcyjność sali. Widzimy w górze nad sceną reflektory, głośniki, kilka kamer, ale najważniejsze jest niewidoczne – ukryta pod akustycznymi ścianami inteligentna sieć, zapewniająca funkcjonowanie infrastruktury sali koncertowej, kinowej, teatralnej czy konferencyjnej. Sala wyposażona jest w doskonały system projekcji kinowej i ogromny ekran; w równie dobry sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy; odtworzona została mechanika sceniczna z kurtynami i innymi elementami teatralnymi. Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość podziału sali ruchomą ścianą na dwie mniejsze sale, z których każda ma także swoje niezależne systemy: konferencyjny, multimedialny i nagłośnienia. Zapewnione są także kabiny do tłumaczeń symultanicznych w trzech językach i w języku migowym.

Oczywiście większość funkcjonalności cyfrowych, multimedialnych zapewnionych jest w trybie bezprzewodowym. Sterowanie nimi zapewniają odpowiednio wyposażone tzw. reżyserki, czyli pomieszczenia naprzeciwko sceny, wyposażone w pulpity dające władzę nad wszystkimi tymi urządzeniami.

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
6 maja 2022 19:42

O ja piernicze co za stare rumple na tej widowni!!!

PITERoXFORDO
6 maja 2022 13:27

Tak rzeczywiscie hala piekna i super wyposazona, tylko…moze jeszcze napiszecie jak ciezki sprzet, ktory budowal te hale i ja przebudowywal zniszczyl ulice koscinskiego??? nie to juz niewazne! hala stoi, ulica koscinskiego stala sie wczoraj parkingiem dla miejscowych pierdol tzw. notabli srednia wieku na wczorajszym otwarciu to tak na oko 57 …. w Olsztynie bez zmian. Hala oddana , przebudowana ale okolica zdwastowana …ale to niewazne, pozdrawiam

Popularne

Ile osób przyszło? Na olsztyńskiej starówce trwa świąteczny kiermasz. Wieczorem koncert