13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

​Naukowcy z Olsztyna w światowym rankingu

Olsztyn​Naukowcy z Olsztyna w światowym rankingu
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Research.com, platforma akademicka dla naukowców, opublikowała listy rankingowe wiodących badaczek i badaczy w poszczególnych dyscyplinach naukowych w 2022 roku. Zestawienie objęło 166 880 naukowców z całego świata. Wśród nich są profesor Ryszard Amarowicz oraz profesor Andrzej Ciereszko z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.

reklama


Listy Research.com tworzone są w oparciu o dane pochodzące z serwisów Microsoft Academic Graph oraz Google Scholar przy uwzględnieniu trzech wskaźników bibliometrycznych (wskaźnik Hirscha, h; ilość cytowań; liczba publikacji) odnoszących się do poszczególnych dyscyplin naukowych. Zestawienie objęło lata 2014-2021.
W dziedzinie chemii, prof. Ryszard Amarowicz, kierownik Zakładu Chemicznych i Fizycznych Właściwości Żywności IRZiBŻ PAN, został sklasyfikowany na 12. pozycji w Polsce. Ten sukces profesor Amarowicz osiągnął dzięki h=60, ponad 12 tyś. cytowań oraz 288 publikacji. Ranking: https://research.com/scientists-rankings/chemistry/pl ​
W dyscyplinie biologii i biochemii na pozycji 16. w Polsce uplasował się prof. Andrzej Ciereszko, kierownik Zakładu Biologii Gamet i Zarodka  IRZiBŻ PAN. Wysoką pozycję w rankingu zagwarantował mu h=44, ponad 6 tyś. cytowań i 209 publikacji.
Ranking: https://research.com/scientists-rankings/biology-and-biochemistry/pl ​
Warto również odnotować, że osiągnięcia bibliometryczne prof. Carstena Carlberga, który dołączył do grona naukowców Instytutu PAN w Olsztynie w marcu br., uplasowałyby go na 1. pozycji w Polsce w dziedzinie genetyki i biologii molekularnej (h=75, blisko 15 tyś. cytowań, 195 publikacji).

Wyniki rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Olsztynie
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama