8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Sensacyjne nagranie z polskiego lasu. Nikt nie wie co to za zwierzę dołączyło do stada wilków

Lidzbark WarmińskiSensacyjne nagranie z polskiego lasu. Nikt nie wie co to za zwierzę...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niezwykłym nagraniem podzieliło się na Facebooku Nadleśnictwo Wichrowo – Lasy Państwowe. Kamera uchwyciła watahę wilków – jedno ze zwierząt miało niecodzienne umaszczenie. Czarny wilk? Leśnicy przyjrzeli mu się uważniej.

Fotopułapka na quady uchwyciła watahę wilków

reklama

Leśnicy z Nadleśnictwa Wichrowo na skrzyżowaniu leśnych dróg w leśnictwie Kłębowo w okolicy Lidzbarka Warmińskiego ustawili fotopułapkę. Polowali na szalejących po lasach quadami nieodpowiedzialnych kierowców, tymczasem zdołali uchwycić niecodzienne zjawisko. Kamera zarejestrowała watahę wilków, a w niej zupełnie czarnego osobnika. Tymczasem występujący w Polsce wilk szary posiada włosy o różnej barwie: od białych, przez brązowe, szare, aż do prawie czarnych.

Nic więc dziwnego, że niezwykły okaz przyciągnął uwagę internautów.

reklama

Istnieje hipoteza, według której anomalie zakresie umaszczenia powstają w wyniku hybrydyzacji wilków i psów domowych.

Legendarne sosny taborskie u kresu życia. Leśnicy zastanawiają się, co dalej

*nagranie wideo

Co na to specjalista?

reklama

Zamieszczony w internecie materiał kilkakrotnie obejrzał leśnik z Nadleśnictwa Spychowo, ekspert wilków, Adam Gełdon. W jego ocenie na nagraniu widać psa, a nie krzyżówkę dwóch gatunków. Podkreśla jednak, że zaakceptowanie psa przez wilczą watahę to zjawisko niezwykle rzadkie, a przy tym niepożądane, gdyż może prowadzić do krzyżowania się gatunków.

Warto podkreślić, że w Polsce wilk szary został skategoryzowany jako gatunek bliski zagrożenia wyginięciem i zależny od ochrony.

Waldemar Ostrowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Wichrowo, poinformował, że niezwłocznie przekaże informację o nagraniu Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która podejmie decyzję o dalszym postępowaniu w tej sprawie.

W internetowych komentarzach niektórzy twierdzili, że to może być legendarny wilkołak, ale raczej nikt poważnie tego nie traktuje.

Prawie dwie tony śniętych ryb zebrano ze zbiornika wodnego w powiecie olsztyńskim
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama