-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Michał Wypij przejdzie do Polski 2050, ale trochę później?

OlsztynMichał Wypij przejdzie do Polski 2050, ale trochę później?

Poseł Michał Wypij zamierza przejść z Porozumienia Jarosława Gowina do Polski 2050 Szymona Hołowni – donosi portal gazeta.pl. Obie strony mówią, że to kwestia czasu i odpowiedniej chwili.

reklama

Michał Wypij jest członkiem partii i koła parlamentarnego Porozumienia Jarosława Gowina, jednak jest zainteresowany przejściem do Polski 2050 Szymona Hołowni. Jak mówią osoby z jego otoczenia, trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Przedstawiciel Polski 2050 potwierdza, że są w kontakcie, znają się i szanują, ale w tym momencie nie planują transferów.

Osoby z Porozumienia tłumaczą decyzję Michała Wypija

reklama

Według znajomych uważa on partię Gowina za zbyt małą, aby mogła być znaczącą po stronie opozycji. Nie chce też współpracować z PSL-em jako wysoce prawdopodobnym koalicjantem PiS po wyborach w 2023 roku, a ewentualną trzecią kadencję PiS uważa za katastrofę. Jednak Gowin dąży do sojuszu z PSL-em, a choć sami ludowcy zapowiadają, że o żadnej koalicji z PiS nie am mowy, Wypij im nie dowierza.

Radosław Nojman: Rok 2022 okiem radnego Rady Miasta Olsztyna [OPINIA]

O Wypija starali się wcześniej Republikanie Adama Bielana, koalicjanci PiS, bez rezultatu.

reklama

Ojciec Michała Wypija (były szef delegatur ABW w Olsztynie i Gdańsku) pozytywnie zrecenzował książkę, rzucającą na Mariusza Kamińskiego, wiceprezesa PiS i szefa MSWiA, podejrzenie współpracy z SB i służbami Rosji. Nowogrodzka takich rzeczy nie zapomina. Sam Michał Wypij jest przeświadczony, że PiS szukało na niego „haków”.

W kuluarach mówi się, że sprawa przejścia Wypija do Polski 2050 jest już przesądzona, obie strony czekają tylko na dogodny moment. Jest tam już inny olsztyński poseł, który również przeszedł z Porozumienia: Wojciech Maksymowicz.

reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Antygrzym
30 kwietnia 2022 13:12

Sprzedawczyk. Kolejny po maksymowiczu. Teraz już mojego głosu nie dostanie. Wstyd mi że na niego głosowałem. Olsztyn PGRem stoi

Beka z Popija
30 kwietnia 2022 16:39

Podnóżek Gowina.To kiedy Jarosław Gowin przejdzie do Hołowni ? XD Polityczne córy Koryntu.
Od żłobka do nagrobka przy korycie byle nie musieć pracować uczciwie nawet przez sekundę.

Popularne

Radosław Nojman: Rok 2022 okiem radnego Rady Miasta Olsztyna [OPINIA]