5 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Michał Wypij przejdzie do Polski 2050, ale trochę później?

OlsztynMichał Wypij przejdzie do Polski 2050, ale trochę później?

Poseł Michał Wypij zamierza przejść z Porozumienia Jarosława Gowina do Polski 2050 Szymona Hołowni – donosi portal gazeta.pl. Obie strony mówią, że to kwestia czasu i odpowiedniej chwili.

reklama

Michał Wypij jest członkiem partii i koła parlamentarnego Porozumienia Jarosława Gowina, jednak jest zainteresowany przejściem do Polski 2050 Szymona Hołowni. Jak mówią osoby z jego otoczenia, trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Przedstawiciel Polski 2050 potwierdza, że są w kontakcie, znają się i szanują, ale w tym momencie nie planują transferów.

Osoby z Porozumienia tłumaczą decyzję Michała Wypija

reklama

Według znajomych uważa on partię Gowina za zbyt małą, aby mogła być znaczącą po stronie opozycji. Nie chce też współpracować z PSL-em jako wysoce prawdopodobnym koalicjantem PiS po wyborach w 2023 roku, a ewentualną trzecią kadencję PiS uważa za katastrofę. Jednak Gowin dąży do sojuszu z PSL-em, a choć sami ludowcy zapowiadają, że o żadnej koalicji z PiS nie am mowy, Wypij im nie dowierza.

O Wypija starali się wcześniej Republikanie Adama Bielana, koalicjanci PiS, bez rezultatu.

Ojciec Michała Wypija (były szef delegatur ABW w Olsztynie i Gdańsku) pozytywnie zrecenzował książkę, rzucającą na Mariusza Kamińskiego, wiceprezesa PiS i szefa MSWiA, podejrzenie współpracy z SB i służbami Rosji. Nowogrodzka takich rzeczy nie zapomina. Sam Michał Wypij jest przeświadczony, że PiS szukało na niego „haków”.

reklama

W kuluarach mówi się, że sprawa przejścia Wypija do Polski 2050 jest już przesądzona, obie strony czekają tylko na dogodny moment. Jest tam już inny olsztyński poseł, który również przeszedł z Porozumienia: Wojciech Maksymowicz.

zobacz też: Korzyści z używania taśmy pakowej z nadrukiem w branży wysyłkowej

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Antygrzym
30 kwietnia 2022 13:12

Sprzedawczyk. Kolejny po maksymowiczu. Teraz już mojego głosu nie dostanie. Wstyd mi że na niego głosowałem. Olsztyn PGRem stoi

Beka z Popija
30 kwietnia 2022 16:39

Podnóżek Gowina.To kiedy Jarosław Gowin przejdzie do Hołowni ? XD Polityczne córy Koryntu.
Od żłobka do nagrobka przy korycie byle nie musieć pracować uczciwie nawet przez sekundę.

Polecane
Ogłoszenia