reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Olsztyn na majówkę

OlsztynOlsztyn na majówkę

Najczęściej słonecznie i z temperaturami zachęcającymi do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Taka ma być zbliżający się, dłuższy weekend majowy.

Najczęściej słonecznie i z temperaturami zachęcającymi do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Taka ma być zbliżający się, dłuższy weekend majowy.

reklama

Żagle na Ukielu, seans w planetarium, a może aktywny piknik w Parku Centralnym? Nie trzeba wyjeżdżać poza Olsztyn, aby miło spędzić najbliższy weekend, przy okazji zażywając ruchu i spotykając się ze znajomymi.

Wiosenna aura może zachęcić do skorzystania z uroków, jakie daje największe olsztyńskie jezioro. Tym bardziej, że już w sobotę (30 kwietnia) ruszają wypożyczalnie sprzętu pływającego przy ulicach Kapitańskiej, Sielskiej i Olimpijskiej.

reklama

– Wypożyczalnie będą czynne codziennie w godz. 11:00-19:00 – informuje Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Dysponujemy całą gamą sprzętu do wodnej rekreacji. Zapraszamy do nas!

Żaglówki, łodzie wiosłowe, kajaki, rowery wodne, deski SUP – to tylko część sprzętu, z jakiego można korzystać w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel.

Aktywność na wodzie można doskonale połączyć z poznawaniem nowych smaków. Dlatego tym bardziej warto przez cały zbliżający się długi weekend (30 kwietnia-3 maja) wybrać się nad największy olsztyński akwen. Na górce przy plaży nr 2 kolejny raz zagości Festiwal Smaków Food Trucków.

Restauracje na kółkach zabiorą mieszkańców i gości naszego miasta w kulinarną podróż dookoła świata. Nie zabraknie najbardziej wyszukanych dań rodem z Indii, Meksyku, Węgier czy Hiszpanii, ale też też streetfoodowych klasyków, jak burgery, kanapki z szarpaną wieprzowiną, belgijskie frytki.

Udział w XIII Festiwal Smaków Food Trucków zadeklarowało łącznie niemal 20 foodtruckowców. Impreza od soboty do poniedziałku między 12:00 a 21:00, a we wtorek do 20:00.

Majówkę można też spędzić w Parku Centralnym. Na imprezę w pobliżu zajezdni trolejbusowej 1 maja (niedziela) od 12:00 do 18:00 zaprasza Miejski Ośrodek Kultury.

– Będzie na Was czekać porcja wiosennego relaksu, inteligentnych swawoli i kulturalnego oddechu pełną, majowo rozchełstaną piersią – zachęca Agnieszka Prusik z MOK-u.

„Majuffka” to okazja do pooglądania wystawy Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy Warmia. Poza modelami różnej wielkości, nie zabraknie filmów, kącika czytelniczego, animacji (nie tylko) dla najmłodszych. Poza tym będzie seria plenerowych doświadczeń językowych „Rzuć beretem, a nie mięsem!”, czyli okazja do sprawdzenia swojej lingwistycznej wiedzy.

Dzień wcześniej (sobota, 30 kwietnia, 10:00-12:00) na Starym Mieście odbędzie się rodzinny piknik „Bezpieczna autostrada”. Podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji połączonych z edukacją, promocji pierwszej pomocy i bezpiecznej jazdy. Będzie wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odwiedzający spróbują swoich sił w quizach, zadaniach-wyzwaniach, będą mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych (m.in. wzroku czy poziomu cukru we krwi), a także skorzystania ze strefy  relaksu i masaży. Wykwalifikowani ratownicy w praktyce będą uczyć pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach.

Wielbiciele rozrywki w zamkniętych pomieszczeniach powinni rozważyć ofertę Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego albo Olsztyńskiego Teatru Lalek. W pierwszej z instytucji szereg projekcji pod kopułą, a także możliwość zwiedzania wystaw w wieży ciśnień. Druga w sobotę i niedzielę wystawia „Piotrusia Pana”.

Natomiast 3 Maja na pl. Konsulatu Polskiego Wojewódzkie Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Około 11:15 uczestnicy uroczystości przemaszerują z bazyliki św. Jakuba ulicami Staszica, Pieniężnego, 1 Maja, Mrongowiusza do pl. Konsulatu Polskiego. Uroczystości od 11:40, a o 13:00 defilada kompanii honorowych ul. Warmińską.

Podczas majowego weekendu nastąpią zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej.

Majowy weekend w pigułce
*** CRS Ukiel
– uruchomienie wypożyczalni sprzętu pływającego,
– XIII Festiwal Smaków Food Trucków,
*** Park Centralny
– „Majuffka” MOK-u przy zajezdni trolejbusowej (niedziela, 1 maja, 12:00-18:00),
*** Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
– seanse i zwiedzanie,
*** Olsztyński Teatr Lalek
– spektakle „Piotruś Pan”,
*** Stare Miasto
– piknik rodzinny „Bezpieczna Autostrada” (sobota, 30 kwietnia, 10:00-17:00)
*** pl. Konsulatu Polskiego
– Wojewódzkie Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja (wtorek, 3 maja, ok. 11:40).

źródło: UM Olsztyn

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Kiedy warto iść do psychologa, a kiedy do psychiatry?

Zdrowie psychiczne wreszcie przestaje być tematem tabu.

Nie dostałeś się do szkoły pierwszego wyboru? Rekrutacja uzupełniająca w Olsztynie trwa! 

Trwa rekrutacja uzupełniająca do Liceum i Podstawówki Korczaka. Edukacja może wyglądać inaczej.

Koszty eksploatacji floty – gdzie szukać oszczędności?

Każdy przedsiębiorca posiadający firmowe samochody wie, jak szybko rosną wydatki związane z ich codziennym utrzymaniem.

Dlaczego warto sięgać po pieczywo razowe i jak trafnie wybierać wypieki z pełnego ziarna?

Pieczywo razowe od lat zajmuje ważne miejsce w diecie osób, które chcą świadomie komponować codzienne posiłki.

Rzemieślnicze mydła i kremy do golenia. Dlaczego warto zamienić piankę z puszki na tradycyjny tygiel?

Zamiana drogeryjnej pianki w sprayu na rzemieślnicze mydło z tygla to kluczowy krok w walce z podrażnieniami.

Zepsuła się drukarka? Sprawdź zanim zapłacisz za nową

Awaria drukarki w złym momencie potrafi zatrzymać pracę całego biura.

Jaką przyczepę jednoosiową wybrać do swoich potrzeb

Wybór odpowiedniej przyczepy jednoosiowej wymaga analizy kluczowych parametrów technicznych, które decydują o jej funkcjonalności i bezpieczeństwie.

Jakie oprogramowanie dla firmy produkcyjnej wybrać

Wybór odpowiedniego oprogramowania dla firm produkcyjnych jest kluczową decyzją, która wpływa na efektywność operacyjną i konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Cyna do lutowania w laskach – jak czytać oznaczenia LC i dobrać spoiwo do materiału

Laski lutownicze to jedna z najstarszych i jednocześnie najszerzej stosowanych form spoiwa do lutowania miękkiego.

Jak dobrać płytki do mieszkania w bloku? Praktyczny poradnik przed remontem

Wybór wykończenia podłóg i ścian w bloku wymaga balansu między estetyką a funkcjonalnością.

Produkcja krótkoseryjna: proszek, forma czy frezowanie

Produkcja krótkoseryjna to obszar, w którym najczęściej podejmuje się złą decyzję technologiczną.

Producent zasilaczy UPS ? na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy?

Wybór odpowiedniego producenta zasilaczy UPS jest kluczowy dla zapewnienia stabilności zasilania w wielu branżach.

Sprzedaż wysyłkowa a kasa fiskalna – kto powinien ją posiadać?

Sklep internetowy w wielu przypadkach może działać bez kasy fiskalnej, jednak ewidencjonowanie sprzedaży i wydawanie paragonów bywa konieczne.
reklama
reklama