fbpx
18 C
Olsztyn
czwartek, 6 października, 2022
reklama

Komendant podziękował Bartłomiejowi i Mateuszowi za ich postawę obywatelską

SzczytnoKomendant podziękował Bartłomiejowi i Mateuszowi za ich postawę obywatelską
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pierwsze nastoletnie lata pracy nad charakterem młodego, dorastającego człowieka przyniosło już efekty. Dało pierwsze rezultaty w postaci godnej naśladowania postawy obywatelskiej, chłopcy znaleźli portfel z dokumentami i przekazali zgubę policjantom. Rodzice mogą być dumni ze swoich pociech.

reklama

W środę (27.04.2022r.) Komendant Powiatowej Policji w Szczytnie, insp. Radosław Drach, podziękował dwóm nastolatkom ze Szczytna za ich godną pochwały postawę obywatelską.

W sobotę (23.04.2022r.) do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, zgłosiło się dwóch młodych chłopców, mieszkańców Szczytna, którzy poinformowali, że na jednej z ulic w Szczytnie znaleźli portfel z dokumentami, kartami do bankomatu i pieniędzmi. Poprosili o pomoc w odnalezieniu właściciela i przekazania mu zguby. Jeszcze tego same dnia funkcjonariusze ustalili właściciela portfela, którym okazał się mieszkaniec Szczytna. Podziękował on policjantom mówiąc, że miał dużo szczęścia, że trafił na tak uczciwych młodych ludzi.

reklama

Insp. Radosław Drach spotkał się osobiście z chłopcami i ich rodzicami, aby przekazać  podziękowania młodym ludziom za ich postawę. Nie każdego byłoby stać na tak praworządny gest, który wywołał ogromną radość i uśmiech na twarzy 51-letniego mieszkańca naszego miasta, właściciela dokumentów. Ogromne gratulacje należą się również rodzicom chłopców. To ich kilkunastoletnia praca nad charakterem młodych ludzi przyniosła wymierne efekty. To właśnie rodzice odgrywają tu największą rolę w ich życiu, przekazując wzorce do naśladowania, kształtując postawy, które pożądane są w społeczeństwie obywatelskim. Takich ludzi nam trzeba – podkreślał komendant. Gotowi do działania i wrażliwi na krzywdę innych. W społeczeństwie, w którym każdy zna swoją rolę i troszczy się o bezpieczeństwo wspólnoty, żyje się zdecydowanie lepiej. Komendant dodał, że policjanci wdzięczni są za każde tego typu zgłoszenie. 

Insp. Radosław Drach wręczając Bartłomiejowi i Mateuszowi drobne upominki, na zakończenie powiedział: życzę Wam samych sukcesów w szkole, a rodzicom raz jeszcze gratuluję takich pociech.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama