fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

Podpalił centrum handlowe

IławaPodpalił centrum handlowe
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zarzut zniszczenia mienia przez spalenie usłyszał 37-latek. Mężczyzna podpaloną paczkę zapałek wrzucił do kosza z makulaturą, od którego zajęła się elewacja pawilonu handlowego. Straty wstępnie wyceniona na 100 000 złotych.

reklama

We wtorek (12.04.2022r.) Iławscy policjanci zostali poinformowani o pożarze kontenera na śmieci. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że ogień już się rozprzestrzenił i zaczęła palić się elewacja na budynku handlowym. Przybyli na miejsce strażacy ugasili pożar. Na szczęście nikt nie został ranny. W trakcie czynności policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Pokrzywdzony wycenił straty wstępnie na 100 000 złotych.

Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, wykonali dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli zapis z kamer monitoringu. Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że sprawca będąc za pawilonem handlowym podpalił paczkę zapałek, po czym wrzucił ją do kontenera na makulaturę i uciekł. Ogień z kosza rozprzestrzenił się na elewację budynku handlowego. Policjanci ustalili, że sprawcą zniszczenia mienia  jest 37-latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Bez namysłu wyważyli drzwi do mieszkania w którym był pożar. Na podłodze leżał mężczyzna. Uratowali mu życie
reklama

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama