6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Wypadł z drogi i “zaparkował” na prywatnej posesji uszkadzając ogrodzenie i tuje

Nowe Miasto LubawskieWypadł z drogi i "zaparkował" na prywatnej posesji uszkadzając ogrodzenie i tuje

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Mrocznie. Kierujący mercedesem nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu w wyniku czego wywrócił pojazd, wypadł z drogi i zaparkował nim na prywatnej posesji uszkadzając ogrodzenie i rosnące tam tuje. W wyniku tego zdarzenia ranne zostały dwie osoby. Od kierującego pobrano krew do badań. Wiadomo, że znajdował się w stanie nietrzeźwości.

reklama

Do zdarzenia tego doszło w niedzielę (24.04.2022r.) tuż przed godziną 6 rano. Policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Mroczno samochód wjechał w posesję. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce okazało się, że w aucie nie było żadnych osób. Strażacy ochotnicy udzielali pomocy medycznej pasażerowi, który znajdował się w pobliżu auta.

W wyniku podjętych przez policjantów i ochotników PSP czynności przeszukano okoliczny teren i ustalono miejsce pobytu pasażerów pojazdu, jeden z nich wymagał hospitalizacji. Działania policjantów doprowadziły także do ustalenia kierującego mercedesem 26-letniego mieszkańca powiatu działdowskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Przeprowadzone badania potwierdziły, że w chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Pobrano od niego krew do dalszych badań. Jakby tego było mało kierujący czynu tego dopuścił się w przeciągu 5 lat od obycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, tj. spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości.

reklama

W sprawie zarzuty karne usłyszał także jeden z pasażerów auta. 17-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego odpowie za posiadanie amfetaminy, którą policjanci znaleźli w rozbitym samochodzie.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą teraz wyjaśniane w prowadzonym przez policjantów dochodzeniu.

Wypadł z drogi i "zaparkował" na prywatnej posesji uszkadzając ogrodzenie i tuje wypadek Nowe Miasto Lubawskie

źródło: KWP

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia