13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

34-letnia mieszkanka Olsztyna wystawiła ogłoszenie. Kosztowało ją to 2200 zł

Olsztyn34-letnia mieszkanka Olsztyna wystawiła ogłoszenie. Kosztowało ją to 2200 zł
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

34-letnia mieszkanka Olsztyna, wystawiając ogłoszenie sprzedaży, padła ofiarą oszustów. Kobieta otrzymała wiadomość od potencjalnego kupującego wraz z linkiem do formularza, w którym po zalogowaniu podała swoje dane do bankowości elektronicznej. W chwili logowania kobieta nie zorientowała się, że wpadła w pułapkę zastawioną przez oszustów. Po wypełnieniu formularza z konta kobiety zniknęło 2200 złotych. To już kolejny przypadek tego typu oszustwa, dlatego policjanci ponawiają swój apel o zachowanie czujności podczas zawierania transakcji w sieci.

reklama

Niestety to kolejny przykład czyhających w sieci zagrożeń. Przypominamy, że jeśli wystawiasz ogłoszenie, a kupujący informuje Cię, że już dokonał płatności i prosi o wejście w przesłany przez niego link do rzekomego potwierdzenia płatności – TO NA PEWNO JEST OSZUSTWO!!! Zwłaszcza gdy otrzymałeś wiadomość nie poprzez portal sprzedażowy, a przez inny komunikator.

Energia setki procent w górę

Pamiętaj! Zachowanie czujności i rozsądku pomoże Ci uchronić się przed oszustami, a ostatecznie przed utratą oszczędności.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama