12 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Domowe musli dla dzieci – Co powinno się w nim znaleźć?

Materiał partneraDomowe musli dla dzieci - Co powinno się w nim znaleźć?
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Musli to doskonała alternatywa dla płatków śniadaniowych, tak chętnie zjadanych przez dzieci, praktycznie o każdej porze dnia, a niekiedy nocy. Nie oszukujmy się, dostępne na pułkach sklepowych płatki śniadaniowe skąpane są w dużej ilości cukru, wzmacniaczy smaków i sztucznych aromatów. Wybór zdrowego musli dostarczy do organizmu dziecka solidną porcję zdrowej energii, którą będzie mogło wykorzystać do poznawania świata. Samodzielnie przygotowując musli, możesz umieścić w nim wszystko to, co Twoje dziecko lubi najbardziej. Jak przygotować musli samodzielnie w domu? Co powinno się w nim znaleźć, aby było smaczne i zdrowe?

Dlaczego musli jest zdrowe?

reklama

Musli to mieszanka płatków zbożowych. Występuje w towarzystwie różnych dodatków. Najczęściej są to orzechy i świeże owoce, ale i też te suszone. Odpowiednio skomponowane musli to doskonałe źródło wartościowych węglowodanów złożonych pochodzących z pełnych zbóż, a także tych prostych, pochodzących z pełnych witamin i minerałów, owoców. Podczas spalania węglowodanów do organizmu dostarczana jest energia. Węglowodany zawarte w musli należą do tych o niskim indeksie glikemicznym. Oznacza to, że podczas procesu ich trawienia nie dochodzi do nagłego skoku poziomu cukru we krwi. Ziarna znajdujące się w składzie musli to również doskonały sposób na dostarczenie organizmowi solidnej porcji błonnika.

Musli lubi towarzystwo przetworów mlecznych. Za sprawą takiej kompozycji, jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białka i wapnia. Za sprawą orzechów i nasion musli jest doskonałym źródłem zdrowych tłuszczy. A jeśli znajdzie się w nim porcja owoców, to zadbamy o podaż witamin do organizmu.

Domowe musli dla dzieci. Jak wykonać?

reklama

Podstawą musli dla dzieci wykonywanego samodzielnie powinny być płatki zbożowe. Najlepiej sprawdzą się tu doskonale każdemu znane płatki owsiane. Jednak nie tylko. Ważne jest to, aby wybierane przez nas ziarna były odpowiednio przygotowane do spożycia. Najlepiej w tym celu wykorzystać te prażone albo te, które są gotowe do spożycia na surowo. Wybierane przez nas płatki zbożowe powinny przede wszystkim smakować naszym dzieciom. Tak skomponowaną przez nas bazę, możemy przez dłuższy czas przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Co dodać do musli, aby smakowało dzieciom?

Dodatki do musli dla dzieci mogą być różne. Tu nie ogranicza nas nic oprócz preferencji smakowych dziecka. Jedno jest pewne. Jeśli Twoje dziecko nie cierpi na alergię pokarmową warto, aby w mieszance musli znalazły się orzechy! Orzechy w nieoceniony sposób wpływają na prace mózgu. A dodatkową przyjemnie chrupią podczas jedzenia. Nie musisz ograniczać się do jednego gatunku. Z powodzenie możesz użyć wielu rodzajów. Płatki musli lubią występować w towarzystwie owoców. Oczywiście najbardziej wartościowe w tym przypadku będą owoce świeże. I tu również wybieraj te, które Twoje dziecko lubi najbardziej. Jeśli jednak nie ma sezonu na świeże owoce, wybierz owoce suszone np. rodzynki. Jeśli Twoje dziecko należy do grona miłośników słodyczy. To z powodzeniem musli możesz osłodzić za pomocą naturalnego miodu. W tym celu możesz dodać również domowe konfitury.

reklama

W sytuacji gdy Twoje dziecko nie może spożywać nabiału pochodzenia zwierzęcego. Z powodzeniem klasyczne jogurty i mleko możesz zastąpić wersja roślinną.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama