13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Zabawki edukacyjne – dlaczego dziecko je potrzebuje?

Materiał partneraZabawki edukacyjne – dlaczego dziecko je potrzebuje?
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dzieci z reguły większość swojego czasu spędzają na zabawie. Nie mają obowiązków, są zbyt małe na pomaganie w domu, więc ich jedynym zadaniem jest po prostu rozwój. Nic więc dziwnego, że z pokojach małych berbeci zazwyczaj znajdziemy sporo zabawek. Ważne jednak, by na samym początku były to głównie zabawki edukacyjne. Rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby zagwarantować swoim pociechom zabawki, które będą pobudzać ich wyobraźnię, motorykę, a także inne aspekty. Jakich zabawek potrzebuje Twój maluch i co one wniosą do jego życia?

Potrzeby dziecka – jak je dobrze zrozumieć?

reklama

Od dobrych kilkunastu lat zabawki edukacyjne zajmują honorowe miejsce w pokojach najmłodszych pociech. To one pozwalają na mobilizację umysłu dziecka, a także dostarczenie mu wszelakich bodźców, które w pozytywnym sensie będą pobudzać zmysły malucha. Edukacyjne zabawki dla dzieci podzielone są pod względem wieku. Na rynku znajdziemy propozycje dla dzieci, które ukończyły już pierwszy rok życia, ale równie łatwo znajdziemy zabawki dla maluchów, które roczek mają jeszcze przed sobą.

W przypadku maluchów, które nie ukończyły jeszcze 3. miesiąca życia, polecane są grzechotki lub pozytywki. Można także postawić na karuzelę zawieszoną ponad łóżeczkiem, która będzie wydawać delikatne dźwięki. Wzrok w tym okresie nie jest jeszcze dobrze rozwinięty, dlatego warto stawiać na rozwijanie słuchu.

reklama

Kolejnym krokiem są gryzaki, które wpływają pozytywnie na rozwój jamy ustnej, odruchu gryzienia. Ponadto łapanie gryzaków również jest bardzo rozwijające dla malutkich dzieci. Im dziecko młodsze, tym lepiej stawiać na intensywniejsze barwy. Wzrok dopiero zaczyna się rozwijać, a kontrasty są do tego najlepsze.

Zabawki edukacyjne – co wnoszą?

Zabawki mające na celu edukowanie dzieci zyskują coraz większą popularność. Obecnie producenci przywiązują wagę dom tego, jak wyglądają zabawki dla najmłodszych oraz czy mają jakąś wartość rozwijającą. Klocki, układanki, sortery świetnie sprawdzają się w tej roli. Podobnie jak interaktywne stoliki, maskotki, jeździki i wiele innych. Zabawki tego typu zachęcają dziecko do aktywności umysłowej, wzmagają oraz wspierają kreatywność, a także pobudzają zmysły malutkiego dziecka. Jak widać, zabawki mogą łączyć się z rozwojem w dość niekonwencjonalny sposób.

Jakie zabawki edukacyjne znajdziemy na rynku?

reklama

Zastanawiasz się, jakie zabawki edukacyjne są dostępne od ręki? W sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, znajdziesz fantastyczne klocki różnego typu, dostosowane do wieku dziecka oraz jego umiejętności. Klocki mogą uczyć liter, cyferek, a także wykonywania działań. W przypadku puzzli możesz mieć do czynienia z puzzlami przedstawiającymi mapę świata. Jeśli chcesz coś dla młodszego dziecka, warto postawić na sorter, tablicę manipulacyjną, stolik z różnymi funkcjami dźwiękowymi czy jeździk, który nie tylko uczy chodzenia, ale dodatkowo posiada rozwijające funkcje. Magnesy na lodówkę to także ciekawy pomysł, jeśli chodzi o formę zabawy edukacyjnej.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama