6 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

IMGW ostrzega przed przymrozkami 

WiadomościIMGW ostrzega przed przymrozkami 
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami, które zaczną obowiązywać w nocy z wtorku na środę i mogą się utrzymać do 8 rano obejmą jedenaście województw. Miejscami spadek temperatury może wynieść -1 st. C, zaś przy gruncie temperatura może spaść do -4 stopni.

reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw: łódzkiego, podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego oraz świętokrzyskiego.

Na większości objętych prognozą terenów spadek temperatury wyniesie -1 stopni Celsjusza, a przy gruncie -3 st. C. W województwach: łódzkim i podkarpackim temperatura spadnie do -2, a przy gruncie może wynieść -4 st. C. Ostrzeżenie prognozuje, że w woj. warmińsko-mazurskim temperatura osiągnie -1 stopni Celsjusza, przy gruncie -4 stopnie.

Służby meteorologiczne wydały ostrzeżenie dla powiatów woj. warmińsko-mazurskiego
reklama

W większości objętych alertem województwach ostrzeżenia powinny się utrzymać do godziny 7 rano, natomiast w woj. podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim do 8 rano.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama