12 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Wniosek Ministra Sprawiedliwości o zawieszenie adwokata za oświadczenie o „trumnie na kółkach”

OlsztynWniosek Ministra Sprawiedliwości o zawieszenie adwokata za oświadczenie o "trumnie na kółkach"
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ministerstwo Sprawiedliwości złożyło wniosek o zawieszenie adwokata Pawła K. za „szokujące oświadczenie o wypadku samochodowym” – poinformowało MS. Po wypadku, w którym uczestniczył, adwokat oświadczył, że dwie kobiety zginęły w wyniku „konfrontacji bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach”.

reklama

Pod koniec września ubiegłego roku na lokalnej drodze Jeziorany – Barczewo na Warmii doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie kobiety. Ich auto zderzyło się z samochodem, którym kierował łódzki adwokat Paweł K. Dzień po wypadku adwokat zamieścił w internecie film, na którym stwierdził m.in., że „to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły”.

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało w piątek, że na polecenie wiceministra Sebastiana Kalety złożyło wniosek o zawieszenie w czynnościach zawodowych adwokata Pawła K.

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Do internetu wyciekło nagranie z autostrady
reklama

„Wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości jest reakcją na bierność organów dyscyplinarnych adwokatury w postępowania wobec adwokata. O wszczęcie takiego postępowania ministerstwo zwróciło się do rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi niezwłocznie po ukazaniu się bulwersującego wpisu Pawła K” – czytamy w komunikacie MS.

Jak podkreślono, sąd dyscyplinarny powinien „z urzędu zawiesić go (Pawła K.) w wykonywaniu czynności”. „Jest to niezbędne dla dobrego imienia adwokatury oraz właściwego biegu postępowania dyscyplinarnego” – podkreślono w komunikacie.

reklama

MS oceniło ponadto, że błędne jest oczekiwanie przez adwokaturę na rozstrzygnięcia prokuratury co do ewentualnej odpowiedzialności związanej ze sprawstwem wypadku. „Zwłaszcza że – jak wynika z informacji prezentowanych przez prokuraturę – w sprawie musiało dojść do zmiany biegłego, któremu pierwotnie zlecono sporządzenie opinii. Ministerstwo z ubolewaniem obserwuje wielomiesięczne opóźnienie w rozpoznawaniu sprawy dyscyplinarnej Pawła K. i oczekuje, że sprawa zostanie w końcu wyjaśniona bez zbędnej zwłoki” – oświadczono w dokumencie.

13-latka kierując autem spowodowała trzy kolizje na Zatorzu

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama