fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Zmiany w rozkładzie. Majowy weekend w komunikacji miejskiej

OlsztynZmiany w rozkładzie. Majowy weekend w komunikacji miejskiej

Przed nami wydłużony, majowy weekend. Podpowiadamy, jakie zmiany w kursowaniu zbiorowej komunikacji czekają pasażerów w tym czasie.

reklama

Dzień urlopu w zamian za cztery dni odpoczynku albo cztery dni urlopu i dziewięć dni laby. Takie rozwiązania mogą brać zainteresowaniu odpoczynkiem na początku maja. Meteorolodzy zapowiadają w tym czasie nie najgorszą pogodę.

Dłuższy weekend zazwyczaj wiąże się ze zmianami w rozkładach autobusów i tramwajów. Podobnie będzie także i tym razem. Komunikacja zbiorowa będzie kursować według planu oznaczonego jako “Niedziele i święta” 1 oraz 3 maja (niedziela i wtorek). Natomiast w poniedziałek (2 maja) należy spoglądać na rozkład “Dni robocze wolne od nauki szkolnej”.

reklama

– Dodatkowo we wtorek w Śródmieściu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu autobusów oraz tramwajów linii nr 1 – informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu”. – Tego dnia obchodzone będą wojewódzkie uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uczestnicy przejdą m.in. ulicami Pieniężnego i 1 Maja od ok. 11:00 do 11:40.

Na przełomie kwietnia i maja na trasy wraca autobus dojeżdżający do plaży miejskiej. Linia 307, która startuje z przystanku “Witosa” zacznie kursować już w sobotę (30 kwietnia). Przejazdy są realizowane w weekendy oraz dni robocze wolne od nauki szkolnej.

reklama

Poza tym od 1 maja na linii nr 304 zostaną wydłużone czasy przejazdów oraz zmienione czasy odjazdów z pętli Wójtowo-Leszczynowa. Natomiast w przypadku linii 126 zostaną wydłużone godziny kursowania do/z pętli “Jagiellońska-Ogrody” we wszystkie dni tygodnia.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia