8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Udusił swojego kolegę. Patryk S. ma zapłacić 100 tys. zł. siostrze zabitego

KętrzynUdusił swojego kolegę. Patryk S. ma zapłacić 100 tys. zł. siostrze zabitego
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd Okręgowy w Olsztynie w poniedziałek skazał Patryka S. na 15 lat więzienia za zabójstwo znajomego. Do tragedii doszło 5 stycznia ubiegłego roku w miejscowości Solanka w gminie Srokowo. Skazany mężczyzna ma też zapłacić 100 tys. zł. siostrze zabitego.

reklama

Z ustaleń sądu wynika, że Patryk S. znał swoją ofiarę – w domu zabitego mężczyzny obaj pili feralnego dnia alkohol.

Pod wieczór mężczyźni zaczęli się kłócić. Gospodarz Remigiusz K. kazał wówczas oskarżonemu opuścić mieszkanie. Ten jednak nie zareagował. W rezultacie pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, w trakcie której Remigiusz M. upadł na podłogę. Wówczas Patryk S. miał kopnąć leżącego znajomego dwa razy w twarz, a następnie, uciskając swoim przedramieniem szyję pokrzywdzonego, miał doprowadzić do jego gwałtownego uduszenia.

Prawda wyszła na jaw? Zbigniew P. żywcem spalił 82-letnią kobietę
reklama

Patryk S. w pierwszym dniu procesu nie kwestionował, że zadał Remigiuszowi K. ciosy w twarz oraz dusił pokrzywdzonego. Zapewnił jednak, że nie miał zamiaru go zabić.

„W ocenie sądu, oskarżony działał z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Remigiusza K. Ten zamiar miał charakter nagły, nie był poprzedzony jakimś wcześniejszym przygotowaniem, wynikł natomiast na tle błahego konfliktu pomiędzy pijanymi pokrzywdzonym, a oskarżonym. Zdaniem sądu, oskarżony udusił Remigiusza K. właściwie tylko po to, żeby popisać się przed obecnymi tam świadkami (konkubiną pokrzywdzonego i jej synem), że jest w stanie fizycznie pokonać pokrzywdzonego” – poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski- Żegalski. Dodał, że na rzecz oskarżycielki posiłkowej (siostry pokrzywdzonego) sąd orzekł środek kompensacyjny w kwocie 100 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Areszt dla 21-letniego Przemysława A., który po zabójstwie uciekał przed policją
reklama

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama