-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kortowiada 2022: wiemy, kto w czerwcu wystąpi w Olsztynie

OlsztynKortowiada 2022: wiemy, kto w czerwcu wystąpi w Olsztynie

Guzior dołączył do grona gwiazd, które zagrają koncert podczas największych juwenaliów w Polsce. Raper wystąpi w kampusie akademickim UWM w Olsztynie na początku czerwca. Poza nim na scenie zobaczymy np. Kwiat Jabłoni, Zalewskiego i Mery Spolsky.

reklama

Guzior w składzie tegorocznej Kortowiady

Mateusz Bluza, znany lepiej jako Guzior, mimo swojego młodego wieku ma już spore doświadczenie na scenie. Zadebiutował w 2012 roku nagraniem na YouTube, a pierwszy nielegal, czyli „ylloM”, wydał trzy lata później. Oficjalny krążek trafił do słuchaczy w 2017 roku. „Evil Twin” natychmiast zdobył sporą popularność, czego dowodem było pierwsze miejsce na liście sprzedaży. Obecnie Guzior ma na koncie trzy oficjalne krążki. Ostatni z nich, „Pleśń” ukazał się w 2020 roku.

reklama

Powodzeniem cieszą się także single artysty na YouTube. „Falę” wyświetlano 75 milionów razy, a „Blueberry” – ponad 70 milionów.

Guzior ma opinię utalentowanego artysty młodego pokolenia. Recenzenci chwalą go przede wszystkim za technikę raperską. Fani natomiast doceniają także charyzmę sceniczną. O tym, jak wyjątkowe potrafią być jego koncerty, przekonamy się już 4 czerwca. Guzior zagra wówczas swój koncert na plaży w najpiękniejszym kampusie uniwersyteckim w Polsce.

Błażej Król wystąpi podczas Kortowiady 2023

Kto zagra na scenie głównej podczas Kortowiady 2022?

reklama

61. edycja olsztyńskich juwenaliów to szansa na zabawę przy dźwiękach największych gwiazd polskiej muzyki. Na kortowskiej scenie odbędzie się piętnaście koncertów. Tegoroczny skład artystów został przemyślany tak, by nie zabrakło ani gitarowego grania, ani melodyjnych piosenek, ani czegoś dla fanów bitów.

Pierwszy koncertowy dzień to czwartek, 2 czerwca. Tego dnia na plaży zagrają Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później na scenie pojawią się: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, wystąpią Vito Bambino, PRO8L3M, Mery Spolsky, Tymek oraz ogłoszony właśnie Guzior.

Kortowiada – juwenalia 2022 w wyjątkowej scenerii

Opinia o tym, że w Kortowie odbywają się najlepsze juwenalia w Polsce, ma wielu zwolenników. Powodów tego jest kilka.

Po pierwsze, olsztyńskie święto żaków to coś więcej niż seria plenerowych koncertów. Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM dba o to, by nie zabrakło wydarzeń towarzyszących. Mają one przede wszystkim charakter integracyjny. W tym roku nie zabraknie więc m.in. tradycyjnej parady studentów, turniejów sportowych czy wydarzeń artystycznych. Na terenie Kortowa stanie także namiot, w którym przez cztery kortowiadowe dni trwać będzie Silent Party. Impreza w słuchawkach to świetne uzupełnienie tego, co dziać się będzie na plaży kortowskiej.

Kortowiada 2023 – pora zacząć odliczanie do 62. edycji olsztyńskich juwenaliów!

Po drugie, o sile Kortowiady decyduje niezwykła atmosfera najpiękniejszego kampusu akademickiego w tej części świata. Położone nad dwoma jeziorami i pełne zieleni Kortowo zachwyca już samym wyglądem. Jeszcze przed pandemią koncerty odbywały się na Górce Kortowskiej, teraz – na plaży nad jeziorem. W takiej scenerii muzyka brzmi jeszcze lepiej.

Po trzecie, Kortowiada już dawno przestała być imprezą wyłącznie studencką. Przyjazna przestrzeń i zróżnicowana oferta artystyczna olsztyńskiego festiwalu przyciągają także tych, którzy zakończyli już swoją uczelnianą przygodę. To jedno z tych wydarzeń, których nie można przegapić.

Kortowiada rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cztery dni. Bilety na juwenalia w Olsztynie można kupować za pośrednictwem serwisu internetowego E-bilet.

Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Kortowiada 2023: Pezet wystąpi na Scenie Głównej