10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Potrącenie na Zatorzu. Kierowca wysłał 66-latkę na święta do szpitala

OlsztynPotrącenie na Zatorzu. Kierowca wysłał 66-latkę na święta do szpitala

W sobotę (16.04.2022r.) rano oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Limanowskiego i Jagiellońskiej w Olsztynie.

reklama

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 52-letni mężczyzna kierujący lexusem nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w osobowego forda. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 49-letnia kierująca fordem. Ostatecznie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali 52-latkowi prawo jazdy i sporządzili dokumentację do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

*nagranie ITS

reklama

Kilkadziesiąt minut później (16.04.2022r.) w tym samym miejscu doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-letni kierujący osobowym oplem potrącił 66-latkę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Będący na miejscu policjanci z olsztyńskiej drogówki udzielili kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali ją Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Obrażenia pieszej były na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. 38-latkowi zostały zatrzymane prawo jazdy. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zen
19 kwietnia 2022 12:35

Następny ślepy debil za kierownicą. Mandat 30 000 za takie coś.

Polecane
Ogłoszenia