fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

Już niebawem ruch wahadłowy na DK51 w Dywitach

OlsztynJuż niebawem ruch wahadłowy na DK51 w Dywitach
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Od czwartku, z powodu prac przy przebudowie ronda na drodze krajowej nr 51 w Dywitach (woj. warmińsko-mazurskie ) ruch będzie odbywał się wahadłowo po drodze objazdowej – podała we wtorek GDDKiA. Taka tymczasowa organizacja ruchu ma obowiązywać 3-4 miesiące.

reklama

„W czwartek rozpocznie się kolejny etap prac na przebudowywanym na rondo skrzyżowaniu DK51 koło Dywit z ul. Wadąską i drogą do Osiedla Sterowców. Prace te będą polegały na rozbiórce istniejącej nawierzchni DK51, przebudowie podziemnych sieci oraz budowie pierścienia ronda” – poinformował rzecznik olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki.

Ruch na trasie Olsztyn – Dywity odbywał się będzie wahadłowo po równoległej do DK51 drodze objazdowej, zlokalizowanej w miejscu przyszłej drogi rowerowej. W ciągu dnia ruchem kierować będą sygnaliści, wieczorem i w godzinach nocnych uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna.

GDDKiA: wkrótce oddanie do ruchu odcinka drogi S61 Szczuczyn - Ełk Południe
reklama

W związku z pracami zostanie zamknięty wjazd z DK51 na drogę powiatową w kierunku Kieźlin. Dojazd do Kieźlin i cmentarza komunalnego będzie możliwy tylko od miejscowości Wadąg. Z kolei miejsce połączenia DK51 z drogą do Osiedla Sterowców zostanie na czas robót przeniesione poza obręb budowy, bliżej Dywit.

Szacowany czas obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu to 3-4 miesiące. Na odcinku, gdzie będą toczyły się prace budowlane, ograniczono prędkość do 40 km na godz. oraz wprowadzono zakaz wyprzedzania.

reklama

Powstanie ronda ma ułatwić sprawne włączenie do DK nr 51 ruchu pojazdów z kierunku cmentarza i Kieźlin oraz Osiedla Sterowców.

„Fragment DK51 Dywity – Olsztyn to długi, prosty odcinek, na którym kierowcy mają tendencję do rozwijania nadmiernych prędkości, a na którym funkcjonują przejścia dla pieszych i ciąg pieszo-rowerowy. Rondo wraz z wyspami azylu na przejściach dla pieszych uspokoi ruch i poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego” – wyjaśnił rzecznik.

Naprawiono most w Barczewku

W ramach – wartej 6,1 mln zł – inwestycji powstaną przejścia dla pieszych, chodniki i zatoki autobusowe. Wykonana zostanie również przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej w celu zapewnienia prawidłowego odwodnienia skrzyżowania. Koszty prac ponoszą po połowie GDDKiA oraz gmina Dywity.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama