reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Śniadanie wielkanocne w Caritas

OlsztynŚniadanie wielkanocne w Caritas

„Cieszymy się niezmiernie, że, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID, dane nam było znów zasiąść do wspólnego, świątecznego stołu” – powiedział ks. Paweł Ziemba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej podczas śniadania wielkanocnego z ubogimi i samotnymi.

reklama

Śniadanie wielkanocne w olsztyńskiej Caritas odbywa się w niedzielę w czterech turach. Na pierwszą turę o godz. 9 przyszli m.in. ks. abp. metropolita warmiński Józef Górzyński, wojewoda Artur Chojecki, wicemarszałek regionu Miron Sycz i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

„Cieszymy się niezmiernie, że, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID, dane nam było znów zasiąść do wspólnego, świątecznego stołu. Oczywiście w poprzednich latach również przygotowywaliśmy świąteczny posiłek, ale był on wydawany „na wynos”. Choć jest to sposób na zatroszczenie się o najuboższych, to nie pozwala on na stworzenie prawdziwie świątecznej atmosfery. W tym roku mogliśmy nareszcie usiąść do wspólnego, rodzinnego stołu i zjeść wspólny posiłek. Mam nadzieję, że w kolejnych latach tak już pozostanie” – mówił dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. Paweł Zięba.

reklama

Na świąteczne śniadanie w Caritas w Olsztynie podano żurek z jajkiem, bigos, wędliny, sałatkę jarzynową. Były też pisanki, ciasto i soki.

reklama

źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×