14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Giżycko zbudowało blok komunalny dla niepełnosprawnych i medyków

GiżyckoGiżycko zbudowało blok komunalny dla niepełnosprawnych i medyków
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W nadchodzącym tygodniu miasto Giżycko przekaże lokatorom klucze do mieszkań w nowym bloku komunalnym. Zamieszkają w nim osoby niepełnosprawne i dwóch lekarzy obcokrajowców z miejscowego szpitala.

reklama

„Mamy nadzieję, że taka oferta zatrzyma u nas lekarzy na dłużej” – powiedział burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Burmistrz poinformował też, że w nadchodzącym tygodniu zostaną przekazane klucze do mieszkań w nowo wybudowanym budynku miejskim na ul. Sikorskiego.

reklama

„Zamieszkają tam przede wszystkim rodziny, w których istnieje problem niepełnosprawności, poruszające się na wózkach, ponieważ budynek jest w pełni dostosowany do ich potrzeb, ma szersze przejścia i windy” – podał burmistrz. W sumie przygotowano dziewięć mieszkań dla osób niepełnosprawnych.

Na ostatniej, czwartej kondygnacji, miasto wykonało mieszkanie chronione, w którym wraz z opiekunami zamieszkają osoby upośledzone, które będą się w nim uczyły samodzielności. „To mieszkanie będzie prowadziła organizacja pozarządowa” – dodał burmistrz miasta.

Właściciel Piekarni Tyrolska musi oddać dzierżawiony od miasta teren. Niedawno wydał 300 tys. zł na nowy pawilon
reklama

Trzy lokale w nowym bloku komunalnym miasto Giżycko odda w ręce medyków, którzy zdecydowali się na pracę w miejscowym szpitalu. Medycy będą mogli mieszkać w komunalnych lokalach tak długo, jak długo będą pracować w szpitalu.

„Dwa pierwsze mieszkania zasiedlą lekarze, którzy przyjechali do nas w ostatnim czasie. Jeden to ukraiński ginekolog, drugi jest urologiem z Białorusi” – podał Iwaszkiewicz i przyznał, że być może kolejne mieszkanie otrzyma pielęgniarka o specjalistycznym wykształceniu.

Giżycki szpital, jak wiele powiatowych lecznic w terenie, boryka się z brakiem specjalistów. Z powodu braku kadry medycznej w przeszłości był zamykany m.in. oddział ginekologiczno-położniczy.

Koszt zbudowania nowego bloku wyniósł blisko 4 mln zł, z czego wkład własny miasta wyniósł ponad połowę tej kwoty.

Kompletna porażka? Nikt nie zgłosił się do przetargu na sprzedaż Term Warmińskich

Miasto Giżycko jest w trakcie projektowania kolejnego takiego budynku.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×