9 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Były szef Pentagonu uważa, że Lech Kaczyński został zamordowany przez Putina w Smoleńsku

KrajByły szef Pentagonu uważa, że Lech Kaczyński został zamordowany przez Putina w...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Christopher C. Miller, były sekretarz obrony USA, w rozmowie z Radiem Wnet odniósł się do katastrofy w Smoleńsku i wojny w Ukrainie. Tragicznych wydarzeń sprzed 12 lat nie uważa za nieszczęśliwy wypadek lotniczy, ale za zorganizowany przez Rosję zamach. Powiedział też, że „nie można pozwolić, by Putin wciąż zabijał”.

reklama


Christopher C. Miller jest emerytowanym pułkownikiem amerykańskiego wojska. W czasie operacji „Pustynna Burza” i w Afganistanie był dowódcą 5. Grupy Sił Specjalnych USA. W końcowym etapie prezydentury Donalda Trumpa pełnił obowiązki sekretarza obony USA i kierował Krajowym Centrum Antyterrorystycznym.

– Miałem zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających prezydenta Kaczyńskiego oraz członków towarzyszącej mu delegacji, którzy zostali brutalnie zamordowani przez Putina dwanaście lat temu – powiedział.
Wraz z Brandonem Wheelerem, dyrektorem wykonawczym Fundacji na Recz Wolności, chce się upewnić, że Zachód nie zapomni o tym, co robi Putin i wyciągnie wnioski z powtarzającej się właśnie historii.

Jarosław Kaczyński ukarany
reklama


– Nie możemy pozwolić, by Putin, jego totalitarny reżim, wciąż zabijał – dodał. Miller uważa, że świat powinien przeciwstawić się rosyjskiemu zbrodniarzowi. Jeśli nie zrobi tego teraz, będzie musiał zrobić to później, ale koszty będą większe. Podkreślił też rolę Polski jako najbardziej aktywnego państwa, pomagającego Ukrainie.

reklama
reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama