-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Deweloper użyczył biurowiec na potrzeby mieszkalne Ukraińców

OlsztynDeweloper użyczył biurowiec na potrzeby mieszkalne Ukraińców

Firma Arbet w sierpniu zeszłego roku kupiła dawny biurowiec Telekomunikacji Polskiej, mieszczący się przy skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Piłsudskiego w Olsztynie. W planach było wyburzenie obiektu i wybudowanie na ponad hektarowej działce nowego budynku mieszkalno-usługowego. Ponieważ jednak jeszcze do tego nie doszło, firma postanowiła wykorzystać go w dobrej sprawie.

reklama

Arbet od 31 marca użyczył go nieodpłatnie wojewodzie, aby ten mógł w nim zakwaterować uciekających przed wojną Ukraińców.

Arbet użyczył biurowiec na potrzeby mieszkalne Ukraińców

– W momencie, kiedy rozpoczął się exodus z Ukrainy, podziwiałem mistrzostwo świata Polaków w prowizorce i ogrom udzielonej pomocy – mówi w rozmowie z GW Andrzej Bogusz, prezes firmy Arbet, która postanowiła włączyć się w tę pomoc.

reklama

Bogusz ma świadomość, jak wygląda sytuacja mieszkaniowa w Polsce, więc miał obawy, co będzie później, gdy w hotelach rozpocznie się sezon turystyczny. Stąd pomysł na wykorzystanie niewyburzonego jeszcze budynku.

Współpraca z partnerami przyniosła efekt

Oczywiście jako obiekt biurowy nie spełniał on warunków, umożliwiających zamieszkanie. Wraz z partnerami Arbet dostosował obiekt, szczególnie w kwestiach sanitarnych, wykonał natryski, przeglądy instalacji czy wznowił dostawy mediów. Wszystkie te prace zostały wykonane nieodpłatnie.

reklama

W budynku znajdzie się miejsce dla około 600 osób. Przygotowano 200 pokoi, na parterze uwzględniono przestrzeń na punkt przedszkolny czy informacyjny dla osób poszukujących zatrudnienia, dzięki czemu obiekt ma szanse stać się centrum dla przebywających w Olsztynie Ukraińców i punktem kontaktowym.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne