14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

W pożarze domu zginął 32-latek

OlsztynW pożarze domu zginął 32-latek
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W nocy w pożarze domu w miejscowości Pawłowo w gminie Olsztynek zginął 32-letni mężczyzna – poinformowała straż pożarna. Minionej nocy palił się też dach domu w Kieźlinach pod Olsztynem, jedna ranna osoba trafiła do szpitala.

reklama

Dziś w nocy doszło do kolejnego w ostatnich dniach pożaru domu, tym razem niestety przybyli na miejsce strażacy podczas działań gaśniczych w jednych z pomieszczeń odnaleźli poszkodowanego. Pomimo natychmiastowej ewakuacji i rozpoczętej  resuscytacji niestety nie udało uratować młodego mężczyzny.

O godzinie 01:26 do stanowiska kierowania wpłynęła informacja o pożarze domu  w miejscowości Pawłowo. Pomimo późnej pory pierwszy zastęp przybył po kilku minutach od zadysponowania. Po przyjeździe stwierdzono, że pożarem objęty jest cały dom. Podano trzy prądy gaśnicze i przeszukano wnętrze budynku. Podczas przeszukania odnaleziono osobę poszkodowaną, która natychmiast ewakuowano i rozpoczęto udzielanie pomocy medycznej. Po przyjeździe ZRM poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który kontynuował resuscytację. Dalsze działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu pożaru, ponownym przeszukaniu budynku oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

13-latek z 14-letnim wspólnikiem podpalili galerię handlową. Straty wyceniono na 2,5 mln zł
reklama

Działania straż pożarnej trwały ponad 6 godzin. W akcji brało udział 8 zastępów PSP i OSP łącznie 28 strażaków.  Straż pożarną wspierał Zespół Ratownictwa Medycznego, policja i Pogotowie Energetyczne. Na miejsce przybył Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie.

W nocy pod Olsztynem we wsi Kieźliny także doszło do pożaru domu wielorodzinnego. Także zapalił się dach (płonęło ok. 10 m. kw. jego powierzchni). Osiem osób, które przebywały w płonącym budynku ewakuowały się same ale jedna z nich miała objawy zatrucia dymem i została przewieziona do szpitala.

reklama

Przyczyny wybuchu pożaru obu domów nie są znane, będą je ustalać policjanci.

źródło: PAP, KM PSP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×