5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Jechał z Ronda Bema w stronę dworca. Za to co zrobił grożą mu nawet 2 lat więzienia

OlsztynJechał z Ronda Bema w stronę dworca. Za to co zrobił grożą...

We wtorek (12.04.2022r.) wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym na jednej z ulic w mieście.

reklama

Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna miał zatrzymać auto na pasie ruchu i zasnąć za kierownicą. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który zauważył wskazane auto, a w nim śpiącego za kierownicą mężczyznę. Obok znajdowały się również puste butelki po alkoholu. Po przebudzeniu kierującego policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Mężczyzna był kompletnie pijany – miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 41-latka ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna miał już zatrzymane prawo jazdy.


41-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę bez wymaganych uprawnień.

reklama

*nagranie ITS

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia