12 C
Olsztyn
środa, 25 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na Litwę nie wpuszczono już 250 ciężarówek z Rosji i Białorusi

KrajNa Litwę nie wpuszczono już 250 ciężarówek z Rosji i Białorusi

Odkąd w piątek wieczorem w życie wszedł piąty pakiet sankcji UE wobec Rosji i Białorusi, na Litwę nie wpuszczono 250 rosyjskich i białoruskich ciężarówek – poinformował w poniedziałek litewski Departament Ceł. Koleje Litewskie poinformowały, że zamykają swoje biura w Rosji i na Białorusi.

reklama

„Od piątku wieczór do dziś rano nie wpuściliśmy na Litwę 250 ciężarówek z Białorusi i obwodu kaliningradzkiego” – powiedział rzecznik departamentu Vitas Volungeviczius, którego cytuje agencja BNS.

W piątek w życie weszły nowe restrykcje, m.in. zakazujące wszelkim rosyjskim i białoruskim przewoźnikom drogowym przewożenia towarów na terenie UE, w tym w tranzycie. Sankcje nałożono w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. Wyjątek od restrykcji stanowi przewóz produktów farmaceutycznych, medycznych, rolnych i spożywczych oraz transport drogowy w celach humanitarnych.

Ukraiński żołnierz z apelem do Kaczyńskiego: "Panie Jareczku kochany"
reklama

Państwowa spółka Koleje Litewskie (LTG) poinformowała w poniedziałek, że zamyka swoje biura na Białorusi i w Rosji.

„(Biura te) były przeznaczone do współpracy i poszukiwania nowych kontaktów z partnerami biznesowymi w tych krajach, ale nie ma już możliwości (nawiązywania) takich kontaktów. Dlatego zamknięcie przedstawicielstw jest koniecznym krokiem” – napisały LTG w oświadczeniu.

reklama

źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×