6 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Na Litwę nie wpuszczono już 250 ciężarówek z Rosji i Białorusi

KrajNa Litwę nie wpuszczono już 250 ciężarówek z Rosji i Białorusi
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Odkąd w piątek wieczorem w życie wszedł piąty pakiet sankcji UE wobec Rosji i Białorusi, na Litwę nie wpuszczono 250 rosyjskich i białoruskich ciężarówek – poinformował w poniedziałek litewski Departament Ceł. Koleje Litewskie poinformowały, że zamykają swoje biura w Rosji i na Białorusi.

reklama

„Od piątku wieczór do dziś rano nie wpuściliśmy na Litwę 250 ciężarówek z Białorusi i obwodu kaliningradzkiego” – powiedział rzecznik departamentu Vitas Volungeviczius, którego cytuje agencja BNS.

W piątek w życie weszły nowe restrykcje, m.in. zakazujące wszelkim rosyjskim i białoruskim przewoźnikom drogowym przewożenia towarów na terenie UE, w tym w tranzycie. Sankcje nałożono w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę. Wyjątek od restrykcji stanowi przewóz produktów farmaceutycznych, medycznych, rolnych i spożywczych oraz transport drogowy w celach humanitarnych.

Zapłaciliśmy 10 mln zł za samoloty dla posłów. Napieralski lata co 3 dni
reklama

Państwowa spółka Koleje Litewskie (LTG) poinformowała w poniedziałek, że zamyka swoje biura na Białorusi i w Rosji.

„(Biura te) były przeznaczone do współpracy i poszukiwania nowych kontaktów z partnerami biznesowymi w tych krajach, ale nie ma już możliwości (nawiązywania) takich kontaktów. Dlatego zamknięcie przedstawicielstw jest koniecznym krokiem” – napisały LTG w oświadczeniu.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×