2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezydent Grzymowicz złożył wieniec pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej

OlsztynPrezydent Grzymowicz złożył wieniec pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz złożył w niedzielę wieniec pod olsztyńskim pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. To był dla nas wszystkich dzień tragiczny, zginęło wielu wspaniałych ludzi – mówił, wspominając 10 kwietnia 2010 roku.

reklama

W 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej prezydent Olsztyna oddał hołd ofiarom tego tragicznego zdarzenia, składając kwiaty przed pomnikiem na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej.

Jak podkreślił, pamięć o tym, co zdarzyło się w Smoleńsku jest obywatelskim obowiązkiem, a wokół tego dramatu powinniśmy się łączyć a nie dzielić.

reklama

„To był dla nas wszystkich dzień tragiczny, zginął kwiat polskiej inteligencji, wielu polityków, wielu wspaniałych ludzi. Dlatego zawsze, co roku łączymy się myślami z ich ideami, ideami Polski demokratycznej. Jestem przekonany, że te wartości, o które oni walczyli są zawsze nam bliskie i będziemy je wdrażać w naszym codziennym życiu” – powiedział Grzymowicz.

Obelisk upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej odsłonięto przed ośmiu laty z inicjatywy Stowarzyszenia Rodzina Katyńska. Został ufundowany z pieniędzy zebranych podczas publicznej zbiórki, w której pomagali harcerze. Stanął w miejscu, w którym zaraz po katastrofie olsztynianie ustawili brzozowy krzyż i portret pary prezydenckiej; przynosili tam kwiaty i znicze.

reklama

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, w katastrofie samolotu Tu-154M, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
10 kwietnia 2022 16:01

Podstępny i dwulicowy PZPR owski Gad

Brajan
10 kwietnia 2022 11:45

Jakiś lachociąg od grzyma usuwa komentarze

Popularne
Ogłoszenia