12 C
Olsztyn
środa, 25 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uchodźcy z Ukrainy w podziękowaniu za pomoc posprzątali parki w Olsztynie

OlsztynUchodźcy z Ukrainy w podziękowaniu za pomoc posprzątali parki w Olsztynie

reklama

Uchodźcy z Ukrainy w podziękowaniu za pomoc posprzątali parki w Olsztynie: Jakubowy, Centralny i Podzamcze. „Subotnik” to popularny w Ukrainie wiosenny czyn społeczny. Zarząd Dróg Zieleni i Transportu zapewnił niezbędny sprzęt: rękawiczki, worki, granie i inne potrzebne akcesoria.

Organizatorką akcji jest Jarosława Woroniuk, która zobaczyła, że takie wydarzenia są organizowane w większych miastach, Warszawie, Krakowie i postanowiła zrobić to samo w Olsztynie. Zamieściła informację w mediach społecznościowych, a ta spotkała się z dużym odzewem. Przyszło kilkadziesiąt osób.

reklama

Są już plany kolejnej akcji, która ma się dobyć za dwa, trzy tygodnie.

Jak mówi organizatorka „subotnika”, jest to forma podziękowania Polakom za pomoc Ukraińcom. „Polacy mają szczerze serce”.

reklama

Obecnie w zorganizowanych obiektach w Olsztynie przebywa ponad 750 uchodźców z Ukrainy, w samym Olsztynie nadano już ponad 1,5 tysiąca numerów PESEL.

Rolnicy na Ukrainie rozpoczęli prace polowe w kamizelkach kuloodpornych

Michał Koronowski z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie mówi, że każda pomoc jest mile widziana. Zdaje sobie sprawę, że wielu Ukraińców, którzy otrzymali w Polsce zakwaterowanie i pracę, chce się w ten sposób odwdzięczyć i uważa to za dobry sposób.

Dzisiaj miała miejsce kolejna edycja porządkowania terenów wzdłuż Łynostrady.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×