9 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

„Hat trick” w Placówce Straży Granicznej

Wiadomości„Hat trick” w Placówce Straży Granicznej
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach ujawnili nielegalne papierosy, pomogli nieprzytomnemu mężczyźnie i ukarali ciekawskich turystów.

reklama

Wszystkie te zdarzenia miały miejsce 7 kwietnia. Funkcjonariusze z PSG w Barcianach w jednej z miejscowości w powiecie kętrzyńskim, w trakcie realizacji zadań służbowych zauważyli mężczyznę, który zasłabł, upadł na chodnik i stracił przytomność. Patrol udzielił 85-latkowi pierwszej pomocy, wezwał pogotowie. Ratownicy zabrali poszkodowanego do szpitala.

Chwilę później wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej ujawnili w jednym z mieszkań (w tej samej miejscowości) nielegalne papierosy. Zdeponowano blisko 11 500 sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązująch znaków skarbowych akcyzy. Teraz 83-latek poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.

reklama

Kilka godzin później ukarano mandatami dwóch obywateli Niemiec, którzy z ciekawości złamali przepisy. Mężczyźni przyjechali w rejon granicy państwowej. Jeden z nich wszedł na pas drogi granicznej, a drugi na pas orny i znalazł się przy polskim słupie granicznym. Zarówno 50-letni, jak i 58-latek zlekceważyli oznaczenia granicy państwowej i zostali ukarani mandatami po 500 zł każdy.

Wróciły mroczne czasy? Podpalono lokal na olsztyńskiej starówce

źródło: Straż Graniczna

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×