18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Nowe drzewa za torami

OlsztynNowe drzewa za torami

Choć w kalendarzu już wiosna, na razie nie widać tego zbyt wyraźnie w lasach i parkach. Jednak kolejne posadzone drzewa na pewno wkrótce jeszcze bardziej zazielenią Olsztyn.

reklama

Miejska zieleń jest szczególnie wrażliwa i potrzebuje o wiele więcej uwagi. Warunki, w jakich funkcjonuje sprawiają, że drzewa czy krzewi często nie są w stanie przetrwać tak długo, jak np. w lasach.

Dlatego tak istotna jest pielęgnacja roślinności. W stolicy Warmii i Mazur regularnie uzupełniamy drzewostan, który – tak też się zdarza – nie przetrwał próby czasu.

reklama

Z nowych nasadzeń mogą cieszyć się mieszkańcy budynków przy ul. Gdańskiej.

– Posadziliśmy tam osiem drzewek – informuje miejski ogrodnik Tekla Żurkowska. – To grusze ozdobne, które będą pięknie kwitły, natomiast nie zawiązują owoców. A jeśli już, to są one niezwykle małe, wielkości mniej więcej głogu.

Nowe nasadzenia pojawiają się na terenie Olsztyna regularnie. W poprzednim roku drzew przybyło m.in. przy starym przebiegu ul. Sielskiej (59 klonów), w Likusach, Gutkowie, Pojezierzu i na Zatorzu. Natomiast w tym roku powinien rozpocząć się duży program nasadzeń związany z rozbudową tramwajowej infrastruktury.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
gość
12 kwietnia 2022 09:57

Kolejne, jak zresztą od wielu lat nieprzemyślane działanie. Te drzewa, posadzone w odległości kilku metrów od siebie w pasie ulicy, skutecznie zasłonią oświetlenie uliczne oraz ograniczą dostęp światła słonecznego do budynków. Obficie kwitnące drzewa owocowe mogą też powodować alergię.

Polecane