6 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Warmińsko-mazurskie. Obywatele Ukrainy złożyli tysiące wniosków o świadczenie 500+

OlsztynWarmińsko-mazurskie. Obywatele Ukrainy złożyli tysiące wniosków o świadczenie 500+
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do warmińsko-mazurskich oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych obywatele Ukrainy złożyli dotąd 6,8 tys. wniosków o wypłatę świadczenia na dzieci 500 + – poinformowała rzecznik prasowa olsztyńskiego oddziału ZUS Anna Ilukiewicz.

reklama

Dzięki specjalnej ustawie uchodźcy z Ukrainy uzyskali dostęp do wsparcia z ZUS, w tym do świadczenia 500 plus i Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego oraz do dofinansowania pobytu w żłobku przez okres zamieszkania i pobytu z dziećmi w Polsce.

W całym kraju wpłynęło dotychczas do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 230,3 tys. wniosków na 355,8 tys. dzieci. Wniosek o wypłatę można złożyć tylko online. Potrzebny jest do tego numer pesel, konto w polskim banku, polski telefon komórkowy oraz adres email.

reklama

Rzecznik prasowa ZUS w Olsztynie Anna Ilukiewicz poinformowała, że w warmińsko-mazurskim wpłynęły dotąd 6.854 wnioski o przyznanie świadczenia na 10.827 dzieci.

Stowarzyszenie Patria Nostra uruchamia trzy punkty transgranicznej pomocy prawnej

„Najwięcej wniosków wpłynęło w Olsztynie, bo 850. Wnioski te dotyczą 1214 dzieci” – podała Ilukiewicz.

reklama

W punkcie dla uchodźców przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie, gdzie przebywa 400 osób placówki bankowe delegują swoich pracowników do zakładania Ukraińcom kont bankowych. Odbywa się to w miejscu pobytu uchodźców.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×