6 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Pożar gospodarstwa. Nie żyje 72-latek

IławaPożar gospodarstwa. Nie żyje 72-latek
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podczas gaszenia pożaru budynków gospodarczych we wsi Prątnica (woj. warmińsko-mazurskie) strażacy znaleźli zwęglone zwłoki 72-letniego mężczyzny – podała w sobotę policja. Okoliczności tej śmierci ma wyjaśnić śledztwo.

reklama

Pożar murowanych budynków gospodarczych wybuchł w sobotę nad ranem. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin.

„Z relacji właściciela gospodarstwa wynikało, że może się tam znajdować osoba, która czasami nocuje w tym miejscu. Po opanowaniu pożaru w jednym z pomieszczeń na poddaszu ujawniono zwęglone zwłoki mężczyzny” – przekazał st. kpt. Krzysztof Rutkowski ze straży pożarnej w Iławie.

reklama

„Ustalono już tożsamość zmarłego. To 72-letni mieszkaniec gminy Lubawa, który pomieszkiwał w tym gospodarstwie” – powiedziała st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Na miejscu pracuje ekipa śledcza. Okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą ustalać policjanci wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa, pod nadzorem prokuratury.

Pożar auta na Jarotach. Przypadkowy mężczyzna pobiegł do sklepu po gaśnicę i zdławił pożar
reklama

Pożar gasiło 10 zastępów PSP i OSP, czyli około 60 strażaków. Wewnątrz płonących budynków nie było zwierząt hodowlanych, na poddaszu składowano około stu bel słomy. źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×