12 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Kobieta z Olsztyna poznała 38-latka. Zaoferowała mu nocleg w swoim domu. To był duży błąd

OlsztynKobieta z Olsztyna poznała 38-latka. Zaoferowała mu nocleg w swoim domu. To...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili okoliczności szeregu oszustw, do których doszło w okresie od października 2019 roku do czerwca 2020 roku na terenie Olsztyna. 38-latek powołując się na wpływy wśród majętnych osób oraz przekonując pokrzywdzonych, że znalazł się w trudnej sytuacji życiowej pożyczał od nich pieniądze, których nie zwracał. W ten sposób pięć osób straciło ponad 50 tysięcy złotych. W tej sprawie do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia. 38-latkowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

reklama

Sprawa ma swój początek w lipcu 2020 roku. Wówczas do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosiła się mieszkanka Olsztyna i poinformowała, że padła ofiarą oszusta. Z relacji kobiety wynikało, że kilka miesięcy wcześniej poznała pewnego 38-latka, który przyjechał w celach biznesowych do Olsztyna. Po dłuższej rozmowie kobieta zaoferowała mężczyźnie nocleg w swoim domu. Mężczyzna przekonał kobietę, że jest schorowany i znalazł się w trudnej sytuacji życiowej. Pokrzywdzona sądząc, że pomaga znajomemu w potrzebie pożyczała mu pieniądze na zakupy czy leki. W trakcie czynności okazało się, że 38-latek oszukał również bliskich kobiety, których poznał. Mężczyzna powołując się na wpływy w kręgu majętnych i przedsiębiorczych osób m.in. oferował pomoc w załatwieniu zakupu auta, materiałów budowlanych czy sprzętu elektronicznego po preferencyjnych cenach. Ponadto 38-latek obiecywał zwrot pożyczonych pieniędzy w postaci zakupionych towarów czy nieruchomości, które jak się okazało nigdy nie trafiły do pokrzywdzonych. W ten sposób mężczyzna oszukał pięć osób na łączną kwotę ponad 50 tysięcy złotych.

Straciła 60 tys. zł. Do kobiety zadzwonił mężczyzna, przedstawiając się jako pracownik banku, w którym miała konto

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 38-latek usłyszał zarzuty oszustwa. Ponadto okazało się, że mężczyzna w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×