reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Olsztyn zamierza wyremontować schrony. Zdecydowano który pierwszy

OlsztynOlsztyn zamierza wyremontować schrony. Zdecydowano który pierwszy

Rozpisano przetarg, trzeba będzie wykonać toalety, wymienić elektrykę, odnowić ściany.

Władze Olsztyna zdecydowały się wyremontować schron przy ulicy Dworcowej. Rozpisano przetarg, trzeba będzie wykonać toalety, wymienić elektrykę, odnowić ściany. Przeznaczono na to około 25 tysięcy złotych.

reklama

W związku z wojną w Ukrainie wzrosło zainteresowanie schronami

Od czasu wybuchu wojny w Ukrainie temat schronów znalazł się w zainteresowaniu wielu osób. W Olsztynie zajęto się nim podczas marcowej sesji rady miasta.

Paweł Micek, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna mówi, że miasto ma 63 budowle obronne, pochodzące głównie z lat 50. i 60., najnowsza powstała w 1980 roku. Za ich utrzymanie odpowiedzialni są administratorzy obiektów.

reklama

Ich stan sprawdzają na bieżąco pracownicy wydziału bezpieczeństwa.

Paweł Micek stan obiektów określa jako „średni”, ale wskazuje też schron „wzorcowy”, bardzo dobrze utrzymany, mieszczący się przy ulicy Słonecznej w MPEC-u.

Schrony w Olsztynie wymagają remontu

Wiele schronów wymaga remontu – tak jest na przykład w obiekcie zlokalizowanym przy ulicy Dworcowej.

Zbigniew Karpowicz, dyrektor Zakładu Lokali i Budynków Komunalnych w Olsztynie, powiedział Gazecie Wyborczej, że w związku z sytuacją w Ukrainie i wynikającym z niej zagrożeniem, skontrolowano wszystkie schrony w mieście i zlecono konieczne naprawy. Na liście obiektów wymagających remontu znajduje się także ten przy ulicy Dworcowej.

Rozpisano już przetarg na remont. Konieczne będzie między innymi wykonanie toalet, wymiana elektryki, odnowienie ścian. Wykonawca będzie miał za zadanie zakończyć prace w ciągu miesiąca. Przewiduje się, że koszty przedsięwzięcia wyniosą około 25 tysięcy złotych.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy listę i mapę. Schrony w Olsztynie – gdzie ich szukać?

Tym żyje Olsztyn

reklama
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Kierowcy z Olsztyna zyskali nowe miejsce do serwisowania aut. Obsłużą tu praktycznie każdą markę

Przy salonie MG przy ul. Partyzantów 26 działa Centrum Serwisowe Partyzantów – nowoczesny, niezależny serwis multimarkowy.

Zielona rewolucja w Gutkowie. Niższe rachunki dla mieszkańców na Osiedlu SLOW

Jak kolektory słoneczne i standardy Ippon Group obniżą rachunki mieszkańców Osiedla SLOW?

Płyn hamulcowy i zacisk – kiedy wymaga regeneracji i należy go wymienić i dlaczego kontrola poziomu nie wystarcza?

Sprawność układu hamulcowego decyduje o Twoim bezpieczeństwie podczas codziennej jazdy samochodem.

Japońskie wagyu w Olsztynie. Takich burgerów nie zjecie nigdzie indziej w mieście

Pierwsze miejsce w Olsztynie, gdzie zjecie burgera z japońskim wagyu, czyli z najsłynniejszej wołowiny świata.

Jak rozpoznać, że soczewki kontaktowe są źle dobrane

Soczewki kontaktowe mogą sprawiać kłopot nawet wtedy, gdy na początku dają dość dobre widzenie.

TOP 4 kierunki na wakacje z dziećmi. Który będzie najlepszy dla Twojej rodziny? 

Doświadczeni doradcy z salonu Wakacje.pl Olsztyn Kościuszki pomogą wybrać ofertę, która spełni wasze oczekiwania. Eksperci uwzględniają wiek dzieci, budżet, standard hotelu, długość transferu oraz dostępne udogodnienia.

Jak nauczyć się rysować od podstaw – poradnik dla dorosłych początkujących

Nie potrzeba do tego drogiego sprzętu ani wyjątkowych predyspozycji – wystarczy chęć nauki i odrobina cierpliwości.

WPI 90 dla producentów – izolat białka serwatkowego do napojów i odżywek

WPI 90 to izolat białka serwatkowego dla producentów napojów, odżywek i żywności funkcjonalnej.

Muzyka, woda i zieleń. Darmowy, letni festiwal w Augustowie już wkrótce

Od 6 do 9 sierpnia Augustów zamienia się w festiwalowe miasto z koncertami m.in. Organka, IGO, Błażeja Króla, Ani Rusowicz czy zespołu Łąki Łan.
reklama
reklama