-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wkrótce ruszają poszukiwania ropy i gazu w województwie warmińsko-mazurskim

BraniewoWkrótce ruszają poszukiwania ropy i gazu w województwie warmińsko-mazurskim

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zamierza poszukiwać gazu i ropy naftowej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Działania rozpoczną się w drugiej połowie roku w powiecie braniewskim i mają objąć złoża na obszarze kilku gmin i miast w północnej części województwa (tzw. „Górowo Iławeckie”).

reklama

Zaplanowano dwa odwierty poszukiwawcze, pierwszy z nich ma zostać wykonany już w drugiej połowie roku. Prace dotyczące budowy placu wiertniczego na terenie gminy Lelkowo w powiecie braniewskim już trwają.

Mirosław Kudliński, wicestarosta braniewski, potwierdza, że powiat zgodził się na wykonanie próbnych odwiertów.

reklama

Lokalne władze przypominają sytuacje, kiedy podobne działania rozpoczynały się na terenie powiatu, a potem otwory były zaczopowywane, więc podchodzą do tych informacji ostrożnie i sugerują uzbroić się w cierpliwość.

Miron Sycz, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, spodziewa się lepszych efektów z uwagi na wojnę w Ukrainie, związaną z nią polską politykę i wzrastające ceny ropy i gazu.

reklama

– W tej chwili te zapowiedzi są dosyć ostre, strona polska twardo określa swoją pozycję w stosunku do sankcji, a to oznacza, że powrót do poszukiwania tych źródeł jest rzeczą naturalną – mówi.

PGNiG tłumaczy, że w poprzedniej dekadzie na terenie powiatu braniewskiego zachodnia firma poszukiwała gazu łupkowego. Teraz plany dotyczą dotyczą możliwości wydobycia ropy i gazu z tzw. piaskowców kwarcytowych.

Wkrótce ruszają poszukiwania ropy i gazu w województwie warmińsko-mazurskim gospodarka Braniewo, Wiadomości

źródło: Radio Olsztyn, fot. Gmina Braniewo

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
I co z tego ?!
7 kwietnia 2022 19:16

Jak jakimś cudem nagle odkryją najbogatsze złoża w tej części świata o których nikt nie miał pojęcia. Skoro i tak paliwa będą tak samo drogie jak te importowane !

LENA
8 kwietnia 2022 09:05

I bardzo dobrze, nie od dziś wiadomo, że mamy bogate złoża na tych terenach

Popularne
Ogłoszenia