13 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Na co zwrócić uwagę, kupując myjkę ciśnieniową?

Materiał zewnętrznyNa co zwrócić uwagę, kupując myjkę ciśnieniową?
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Myjka ciśnieniowa to takie urządzenie czyszczące, które przyda się każdemu. To niezawodne i uniwersalne urządzenie, które pomoże Ci utrzymać czystość na wielu różnych rodzajach powierzchni. Na co zwracać uwagę, kupując myjkę ciśnieniową i jak wybrać taką, która w zupełności spełni Twoje oczekiwania?

Najważniejsze cechy dobrej myjki ciśnieniowej

reklama

Jakie funkcje powinna spełniać idealna myjka ciśnieniowa? Jeśli ważny jest dla Ciebie stopień głośności pracy urządzenia, to na rynku znajdziesz zarówno myjki pracujące cicho oraz głośno. Myjki ciśnieniowe elektryczne wymagają podłączenia do prądu, przez co mogą być mniej mobilne niż myjki spalinowe czy akumulatorowe. Warto wybrać także urządzenie o optymalnym czasie pracy, dostosowanym do Twoich wymagań – myjki akumulatorowe mają stosunkowo krótki czas pracy podczas jednego załadowania. Wydajność pracy oraz koszty eksploatacji to ważne cechy każdego sprzętu, bo dzięki nim możesz ocenić ile będzie Cię wynosił miesięczny czy roczny koszt Twojego nowego urządzenia czyszczącego. Myjka Karcher to urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu, garażu czy ogrodzie.

Rodzaje myjek ciśnieniowych – którą wybrać?

Myjki ciśnieniowe można podzielić między innymi ze względu na temperaturę wody. Na rynku znajdziesz zarówno zimno- jak i gorącowodne myjki ciśnieniowe. Te drugie czyszczą znacznie lepiej dzięki funkcji podgrzewania wody.

reklama

Poza tym podziałem, na rynku znajdziesz myjki elektryczne, spalinowe oraz akumulatorowe. Wśród nich możesz wybrać zgodnie ze swoim budżetem oraz planowanym przeznaczeniem nowego sprzętu. Myjki ciśnieniowe elektryczne są najtańsze, zaś myjki spalinowe – najdroższe. Mniej więcej pośrodku plasują się myjki akumulatorowe. Te z kolei pracują dosyć cicho, ale są mało wydajne i na jednym ładowaniu mają dość krótki czas pracy. Myjki spalinowe oprócz wysokich kosztów eksploatacji i głośnej pracy są najbardziej wydajne oraz mobilne. Myjki elektryczne wymagają dostępu do elektryczności, są tanie zarówno w zakupie jak i kosztach eksploatacji a ich praca jest cicha i mało ważą.

Jak widzisz, na rynku znajdziesz różne myjki ciśnieniowe o odmiennych specyfikacjach, jakości oraz wydajności pracy, a także głośności podczas wykonywanej pracy. Jak wybrać tę najlepszą?

Najlepsze funkcjonalne myjki ciśnieniowe

reklama

Jeśli dysponujesz nieograniczonym budżetem i chcesz kupić sprzęt, który posłuży Ci długie lata, warto zainwestować w myjkę spalinową. Przede wszystkim są najbardziej wydajne i najlepiej dostosowane do pracy na zewnątrz, gdyż nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Należy jednak pamiętać, że myjek spalinowych nie powinno się używać w zamkniętych pomieszczeniach, ze względu na wydzielanie spalin.

Z kolei Karcher K5 oraz Karcher K7 to myjki ciśnieniowe firmy, która jest liderem w sprzęcie czyszczącym, a ich produkty to solidne, wytrzymałe i wydajne urządzenia, które spełnią się w każdej roli. Myjka ciśnieniowa Karcher K5 w wersji Compact to wytrzymały, mobilny sprzęt, który jest niewielki gabarytowo. Dzięki dołączonemu do niej wężykowi, bez problemu zasysa środek czyszczący, dzięki czemu Twoje sprzątanie będzie jeszcze bardziej efektywne. To myjka, która doskonale sprawdzi się podczas codziennego użytkowania w domu, ale użyjesz jej także do czyszczenia powierzchni wokół domu, takich jak chodniki, płoty. Możesz ją również wykorzystać podczas mycia samochodu czy roweru.

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze