27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Policjant z Barczewa asp. szt. Marek Bartkowski otoczył opieką trzy rodziny z Ukrainy

OlsztynPolicjant z Barczewa asp. szt. Marek Bartkowski otoczył opieką trzy rodziny z...

Policjant z Barczewa asp. szt. Marek Bartkowski otoczył opieką trzy rodziny uciekające z ogarniętej wojną Ukrainy. Funkcjonariusz nie tylko zapewnił im dach nad głową, ale także pomógł w dopełnieniu wszelkich formalności. Jest to już kolejna akcja pomocowa naszego policjanta w ostatnim czasie.

reklama

Asp. szt. Marek Bartkowski jest policjantem, który realizuje swoje obowiązki służbowe w Komisariacie Policji w Barczewie. Jest także osobą o ogromnym sercu, otwartą na potrzeby drugiego człowieka. W marcu tego roku zorganizował zbiórkę, dzięki której jeden z jego podopiecznych otrzymał specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, które jest niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Policjant w tym trudnym czasie, jakim jest wojna w Ukrainie nie pozostał obojętny na cudze nieszczęście. Postanowił przyjąć pod swój dach uchodźców zza wschodniej granicy. Przy wsparciu Urzędu Gminy w Barczewie w jego domu zamieszkały trzy ukraińskie rodziny. U policjanta schronienie znalazły trzy matki oraz czworo dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Okazało się, że wszyscy pochodzą z ogarniętego wojną Charkowa. Funkcjonariusz nie tylko udostępnił im piętro swojego domu na terenie powiatu olsztyńskiego, ale zadbał także o najpotrzebniejsze rzeczy oraz pomógł w załatwieniu formalności związanych z ich pobytem w Polsce. Z pomocą lokalnych urzędników postarał się, aby dzieci mogły uczęszczać do szkoły i przedszkola, a kobiety znalazły pracę. Zaangażowanie policjanta i jego najbliższych sprawiło, że uchodźcy mogą poczuć namiastkę normalności po traumie jaka ich dotknęła z powodu ucieczki przed wojną.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia