6 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Zadzwonił na 112 i zgłosił, że jego partnerka chce popełnić samobójstwo. Historia była jednak inna

IławaZadzwonił na 112 i zgłosił, że jego partnerka chce popełnić samobójstwo. Historia...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że jego partnerka chce popełnić samobójstwo i nikt nie otwiera drzwi. Po chwili dodał, że kontaktował się z kobietą 24 godziny temu.

reklama

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. W trakcie czynności okazało się, że kobieta już spała i nie chciała zrobić sobie krzywdy. Potwierdziła to jej koleżanka będąca na miejscu interwencji. Po chwili dotarł również zgłaszający, który był pod znacznym działaniem alkoholu. Mieszkaniec Lubawy za bezpodstawne wezwanie policji został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Policjanci przypominają! Na numery alarmowe dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach, ponieważ nasze nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii. Natomiast osoba, która naprawdę potrzebuje pomocy nie otrzyma jej, bo patrol do niej nie dotrze. Za bezpodstawne wezwanie służb zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu, karze ograniczenia wolności lub karze grzywny.

Chrysler zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym
reklama

Pamiętajmy!

Na numery alarmowe dzwonimy tylko w uzasadnionych przypadkach. Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń sprawca podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1.500 złotych.

reklama

Takie zachowania odciągają funkcjonariuszy od ważnych zadań. Policjanci zawsze reagują na każde zawiadomienie, więc reagują również na te fałszywe. Funkcjonariusze także informują o zdarzeniu inne instytucje.

Takich i podobnych zgłoszeń jest wiele. Przed wybraniem numeru alarmowego każdy powinien się zastanowić czy sprawa, z którą dzwoni, wymaga interwencji Policji, ponieważ wzywając bezpodstawnie policję, można przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę takiej pomocy potrzebuje, a do której – w wyniku np. głupiego żartu – patrol policji nie dotrze.

Nowy most na ul. Trackiej za 30 miesięcy

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×