5 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Zaporowa cena? Wieżowiec koło dworca PKP w Olsztynie ponownie wystawiony na sprzedaż

OlsztynZaporowa cena? Wieżowiec koło dworca PKP w Olsztynie ponownie wystawiony na sprzedaż

Spółka POLREGIO po raz kolejny wystawiła na sprzedaż biurowiec zlokalizowany koło dworca PKP w Olsztynie, za tę samą cenę, co poprzednio, mimo że wtedy nie wpłynęła ani jedna oferta.

reklama

POLREGIO od dawna chce się pozbyć nieruchomości

Budynek został wystawiony na sprzedaż nie po raz pierwszy. Spółka POLREGIO (wcześniej: Przewozy Regionalne) próbuje się go pozbyć od 2017 roku. Cena wywoławcza wynosiła wtedy ponad 5 milionów złotych. Kupiec się nie znalazł.

Dwa lata później swoją ofertę złożyła firma Retail Provider, właściciel dworca PKS, zlokalizowanego tuż obok, posiadający 10 procent udziałów w wieżowcu. Do niego należy piąta kondygnacja i łącznik pomiędzy dworcami.

reklama

Retail Provider planował postawić w tym miejscu wielofunkcyjny kompleks biurowo-rozrywkowo-handlowy oraz hotel. Uzyskał nawet zgodę na wyburzenie budynku, pomimo protestów społeczników z Forum Rozwoju Olsztyna, którzy zabiegali o wpisanie dworca na listę zabytków, ale ich wniosek został odrzucony.

Niespodziewanie spółka POLREGIO wycofała się z oferty.

Kolejna próba sprzedaży wieżowca przy dworcu

Jakiś czas później pojawiła się informacja, że budynek zlokalizowany przy dworcu Olsztyn Główny ponownie szuka nabywcy. Cenę wywoławczą ustalono na ponad 4 miliony złotych. Chętnych – brak.

reklama

Budynek jest w złym stanie technicznym: brakuje w nim ogrzewania, ma zniszczone instalacje, okna wymagają wymiany. W lutym zeszłego roku miała miejsce awaria systemu ogrzewania i obiekt został zalany. Ze względów bezpieczeństwa został wyłączony z użytkowania.

Kilka tygodni temu konieczne było zamknięcie dworca PKS – pisaliśmy o tym tutaj: Dworzec PKS zamknięty. Codziennie odjeżdżało z niego 300 autobusów

Czwarta próba sprzedaży wieżowca

25 marca spółka POLREGIO ponownie wystawiła nieruchomość na sprzedaż. Cena wywoławcza wynosi 4 miliony 67 tysięcy złotych. Oferty można składać do 27 kwietnia 2022 roku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ropucha
5 kwietnia 2022 09:43

Niech go FRO kupi

Polecane
Ogłoszenia