10 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Są jeszcze uczciwi ludzie? Pan Grzegorza znalazł kopertę z pieniędzmi i zwrócił ją właścicielowi

OleckoSą jeszcze uczciwi ludzie? Pan Grzegorza znalazł kopertę z pieniędzmi i zwrócił...

Każdemu z nas zdarzyło się coś zgubić – klucze, okulary czy portfel. Czasami wydaje się, że danej rzeczy już nie odzyskamy. Jednak w takich momentach możemy liczyć na uczciwych znalazców. Na przykład oficera dyżurnego oleckiej komendy, który znalazł kopertę z pieniędzmi, na której widniało tylko jedno słowo – „Leszek”.

reklama

W minioną sobotę (02.04.2022) oficer dyżurny oleckiej komendy asp. Grzegorz Kulczyniec, w czasie wolnym od służby, szedł do weterynarza ze swoim pupilem. Gdy przechodził przez przejście dla pieszych, zauważył leżącą na ziemi kopertę z podpisem „Leszek”. Okazało się, że w środku znajdują się pieniądze. Funkcjonariusz natychmiast rozpoczął poszukiwania właściciela, co wcale nie było takie łatwe. Jednak jako doświadczony policjant wiedział co robić.

Budowa Hali Uranii zagrożona? Pojawiły się poważne problemy

Jedną z pierwszych decyzji było umieszczenie informacji w mediach społecznościowych. Następnie ustalił, że do jednego z marketów w Olecku przychodził kilkukrotnie znany obsłudze starszy mężczyzna, który zdruzgotany wypytywał czy ktoś może przyniósł kopertę z jego całą wypłatą. Funkcjonariusz błyskawicznie ustalił, gdzie mieszka właściciel zguby i chwilę później przekazał wzruszonemu Panu Leszkowi jego własność.

reklama

Przykład asp. Grzegorza Kulczyńca pokazuje, że z pozoru rzecz trudna do ustalenia, wydająca się być niemożliwą, jest wykonalna przy odrobinie dobrej woli. Wystarczą tylko szczere chęci i dobre serce.

Przypominamy!

reklama

Choć według powiedzenia „znalezione nie kradzione”, to jednak rzeczywistość jest trochę bardziej skomplikowana. Znalezione przedmioty należy w ciągu 14 dni przekazać na policję lub biura rzeczy znalezionych. W przypadku, gdyby znalazca tego nie zrobił, odpowiadałby za przywłaszczenie cudzej rzeczy, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolości. Szczegółowe zasady postępowania z przedmiotami znalezionymi określa Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o rzeczach znalezionych

Wyburzono schron na olsztyńskim dworcu PKP. Najprawdopodobniej nie ostatni

źródło: KWP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×