19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

19-latek chciał przejechać policjanta. Padły strzały

Ostróda19-latek chciał przejechać policjanta. Padły strzały

Kara 10 lat więzienia grozi 19-letniemu mężczyźnie, który próbował staranować interweniujących policjantów. Aby go zatrzymać, policjanci oddali strzał

reklama

W niedzielę (03.04.22) około godziny 21:00 na Szosie Elbląskiej w Ostródzie patrol policjantów ruchu drogowego podjął pościg za pojazdem m-ki audi, którego kierowca pomimo wyraźnych sygnałów wydawanych przez funkcjonariusza nie zatrzymał się do kontroli.

Po dojechaniu do miejscowości Wałdowo kierujący zatrzymał się na jednej z ulic. W momencie kiedy zbliżali się do niego policjanci mężczyzna ruszył z impetem i najechał na stopę jednego z nich. Wtedy to padł strzał w kierunku pojazdu uniemożliwiający dalszą ucieczkę.

reklama

Dzięki zdecydowanej postawie ostródzkich policjantów kierujący 19-latek oraz dwoje podróżujących z nim pasażerów zostali zatrzymani. Interweniujący funkcjonariusz z urazem stopy został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W wyniku opisanego zdarzenia nikt inny nie odniósł obrażeń. Zatrzymany mężczyzna okazał się osobą poszukiwaną, co mogło być powodem jego nieodpowiedzialnego zachowania. Teraz przed sądem odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza policji za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane