12 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Rosyjscy żołnierze zaczęli masowo buntować się. Nawet dowódcy nie chcą już walczyć!

KrajRosyjscy żołnierze zaczęli masowo buntować się. Nawet dowódcy nie chcą już walczyć!
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Część rosyjskich dowódców i żołnierzy odmawia udziału w wojnie przeciwko Ukrainie – informuje w niedzielę rano Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

reklama

Według porannego raportu Sztabu Generalnego dowódcy różnego szczebla w rosyjskiej 3. Dywizji Zmechanizowanej 20. Armii odmawiają udziału w działaniach bojowych. Wojskowi mają „masowo pisać wnioski o zwolnienie” – przekazał Sztab w komunikacie na Facebooku (https://tinyurl.com/3asf7ftk).

Ukraińskie dowództwo utrzymuje również, że żołnierze dwóch grup batalionowo-taktycznych z 4. rosyjskiej bazy wojskowej (z okupowanej Osetii Południowej; o ich przerzuceniu na Ukrainę sztab informował 30 marca) odmówili udziału w działaniach zbrojnych na Ukrainie.

reklama

Władze rosyjskie prowadzą tymczasem agitację wśród cywilów, by wstępowali do wojska – takie działania mają miejsce zarówno na terytorium Rosji, jak i w zajętym Donbasie i na Krymie – informuje ukraiński Sztab Generalny.

Wizyta partnerów z Ukrainy na Warmii i Mazurach

Dodano, że wojska rosyjskie rozmieszczają uzbrojenie w pobliżu infrastruktury mieszkalnej, stosują przemoc wobec ludności na zajętych terenach i dokonują grabieży.

reklama

Poinformowano o odparciu sześciu ataków przeciwnika w Donbasie, a także o zestrzeleniu w ciągu doby dwóch samolotów, jednego bezzałogowca i 4 rakiet manewrujących.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×